Windows 10'da Minecraft Bedrock Sürümü Çevrimdışı Nasıl Oynanır

Microsoft, birkaç yıl önce Minecraft'ı satın aldı ve o zamandan beri, Bedrock sürümü olarak adlandırılan uygulamanın bir UWP sürümünü yayınladı. Bu sürüm, Java sürümünün yaptığı her şeye sahiptir ve Xbox ile birlikte çalışır. Oyunu kurduğunuzda, Xbox hesabınızı bağlamanızı söyler ve siz oyunu yapana kadar oynayamazsınız. Bundan sonra oyunu her başlattığınızda, önce sizi Xbox'ta imzalar ve sonra oyunu yükler. Bu en sinir bozucu. Minecraft çevrimdışı oynanabilir. Java sürümü söz konusu olduğunda her zaman seçenek vardı. Minecraft Bedrock versiyonunu çevrim içi olarak nasıl oynayacağınızı buradan öğrenebilirsiniz.

Minecraft Bedrock Versiyon Çevrimdışı

Minecraft Xbox uygulamasını ve Xbox veya Microsoft Live hesabınızı kullanır. Bu da sorununuzun Minecraft uygulamasıyla ve Xbox uygulamasıyla daha fazla olmadığı anlamına gelir. Çözüm Xbox'tan çıkış yapmaktır.

Uygulamanın ayarlarına gitmek için Xbox uygulamasını açın ve soldaki sütundaki dişli çark düğmesine tıklayın. Ayarlar ekranında, hesabınızın altındaki çıkış seçeneğini tıklayın.

Bu oturum açma işlemi, Xbox uygulamasını tekrar açmayacağınız sürece iyidir. Eğer yaparsan, onunla etkileşime girmeden önce tekrar imzalanacaksın. Oyunu ilk başlattığınızda sadece bir kez Xbox'ta oturum açmanız gerekir. Bundan sonra, Xbox'a canlı olarak giriş yapıp yapmadığınız önemli değil.

Çıkış yapmak, oyuna daha hızlı girebileceğiniz anlamına gelir. Xbox oturumu alışılmadık derecede uzun sürer ve yerel sisteminizde oyun oynarsanız buna ihtiyacınız olmaz. Maalesef, Xbox'ta oturum açmadıysanız ancak beklenecek olan sunucu oyunları giremezsiniz. Her zaman Xbox uygulamasını kaldırabilirsiniz, ancak yalnızca sunucularda oynamıyorsanız çalışır.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10'da Minecraft Sunucusuna Nasıl Katılır

, Windows

Windows 10'da Minecraft çalıştırırken 'OpenGL Bağlamı Yok' Hatası Nasıl Çözülür

Minecraft Bedrock ile ilgili sorun, Xbox oturumunu kapatamıyor olmanızdır. Xbox uygulamasında oyunlar için seçici çıkış yok, ancak Minecraft kullanıcıların oturum açma seçeneğini devre dışı bırakmasına izin vererek bunu düzeltebilirdi. Açıkçası, Microsoft platformunu zorlamak istiyor ama Minecraft Bedrock versiyonu ile gereksiz görünüyor. Xbox sahibi olan ve üzerinde Minecraft oynayan kullanıcılar Xbox hesaplarını kullanacaklar. Bir PC'de oyun oynamayı tercih edenler, bir konsolu her şeyden kaçınmak için yapıyor olabilirler ve bu onu yönetmeyi zorlaştırır.

Bir önceki yazımız olan Bilgisayar Ağında Ağ Topolojisi Nedir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.