Windows 10'da Minecraft Sunucusuna Nasıl Katılır

Minecraft'ı tek başına oynayabilirsiniz. Oyun çok oyunculu bir oyun hayranı değilseniz, ancak bir çevrimiçi çok oyunculu 'sürümü' varsa, takip edebilirsiniz kendi kendine yeten bir hedefe sahiptir. Kullanıcılar Minecaft sunucularını kurabilir, çevrimiçi dünyalar kurabilir ve yüzlerce insanla oynayabilir. Minecraft sunucuları son derece popüler olsa da, Java sürümü için sunucular Minecraft'ın Windows 10 UWP sürümünü kullanmasına izin vermez. Bu iki sürüm arasında başka bir uyumluluk sorunu var. Bu, UWP uygulamasından bir Minecraft sunucusuna yine de katılabileceğinizi söyledi. İşte nasıl.

Sunucu Bul

Katılmak için önce bir sunucu bulmanız gerekir. Aktif Minecraft sunucuları için çevrimiçi dizinleri arayabilirsiniz. PE veya Bedrock baskısını destekleyenleri arayın. Bir sunucu bulduğunuzda, çevrimiçi olup olmadığını kontrol edin. Bazı sunucular 24/7 çevrimiçi, diğerleri değil. İyi bir dizin, bir sunucu şu anda çevrimiçi olup olmadığını söylemek zorundadır.

Sunucuyu bulduğunuzda, IP adresini almanız gerekir. Bu, URL gibi kullanıcı dostu bir adres olabilir veya bir dizi sayı olabilir.

Minecraft Sunucuya Katılın

Minecraft'ı açın ve ana ekrandaki Oynat düğmesine tıklayın. Bu, sizi oynamak için yerel bir dünyayı seçebileceğiniz Dünyalar ekranına götürecektir. Bu ekranın diğer iki sekmesi var. Sunucular sekmesine gidin ve Sunucu Ekle düğmesine tıklayın.

Sunucu Ekle ekranında, IP adresi alanına sunucu için IP adresini girin. Sunucu için de bir isim girin. Bu adın sunucunun resmi adıyla eşleşmesi gerekmez. Hangisini olduğunu hatırlamana yardım etmek istediğin herşeyi adlandırabilirsin. Hemen oynatmak istiyorsanız Oynat'ı tıklayın veya Kaydet'i tıklayın ve Oynat ekranından bu sekmeye gittiğinizde sunucu listede görünecektir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Minecraft UWP Windows 10 App On Haritalar Nasıl Yüklenir

Linux

Linux'ta Minecraft Sunucusunu Nasıl Barındırırsınız

Sunucuda oynattığınızda, ona bağlanır ve dünyayı yükler. Oyunun hızı, sunucu hızına ve kendi internet bağlantınıza göre değişebilir. Bunun oyunla ve bağlantı hızlarıyla ilgili her şeyle ilgisi yok.

Bir sunucu oyunundan çıkmak / çıkmak için Escape tuşuna basın ve normal çıkış seçeneğini elde edersiniz. Bu bir online oyun olduğundan, onu durduramazsınız ve eğer ölürseniz, ölürsünüz. Eşyalarınız diğer oyuncular tarafından alınabilir ve eviniz de basılabilir.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da Google Suite'te MS Office Dosyalarını Açma başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.