Windows 10'da Minecraft World için Tohum Değeri Nasıl Bulunur

Onlar için aynı tohumu kullanmazsanız, Minecraft'ta iki dünya yaratılmadı. Tohum, Minecraft'ın algoritmasının dünyanın geri kalanını yaratmak için bir başlangıç ​​noktası olarak kullandığı bir değerdir. Minecraft'ta dünyayı oynamak için oynayacağınız özel biyolojileri olan dünyaları elde etmek için tohumlayabilirsiniz. Bu, kendi dünyanızın tohum değerini de alabilir ve başkalarıyla paylaşabilirsiniz. Eğer özellikle ilginç bir dünya yaratmış olursanız, tohumunu başkalarıyla paylaşmanız, onların kendi oyunlarında oynamalarına izin vermenin harika bir yoludur. Bir Minecraft dünyasının tohum değerini nasıl bulabileceğinizi buradan öğrenebilirsiniz.

Minecraft Dünyası için Tohum Değeri

Minecraft'ı açın ve ana ekrandaki Oynat düğmesine tıklayın. Yarattığınız her zamanki dünya listenizi göreceksiniz. Bir dünyanın yanındaki küçük düzenle düğmesini tıklayın.

Bu, dünya için Ayarlar ekranını getirecektir. Aşağı kaydırın ve bir Tohum değeri göreceksiniz. Aşağıya not alın ve istediğiniz kişiyle paylaşın. Birisi tohum değerini kullandığında, aynı dünyayı, inşa ettiğin herhangi bir yapıyı eksi olarak üretebilecekler.

Eski sürümlerde veya uygulamanın Java sürümlerinde, bu alanı göremeyebilirsiniz. Bunun yerine, oyun içinde bir konsol komutunu kullanmanız gerekecektir. Bu komutları kullanırsanız, başarıları engelleyen hileleri etkinleştirmeniz gerektiğini belirtmeliyiz. Hala eski bir sürüm kullanıyorsanız, bu komutları bir dünya içinde deneyin.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10 Minecraft Bedrock Sürümü Dünyalar Tohum Nasıl

, Windows

Minecraft UWP Windows 10 App On Haritalar Nasıl Yüklenir

/world seed

veya

/seed

Minecraft'ın anakaya versiyonu, hileleri kullanmadan bir dünyanın tohum değerini bulmanızı sağlar, bu yüzden bu oldukça iyi bir gelişmedir. Minecraft'ın eski sürümleri, hileleri etkinleştirmenizi veya bir Minecraft dünyasının tohum değerini bulmak için üçüncü taraf uygulamaları kullandığınızı gerektirdi.

Bir dünyanın tohum değerini yaratıldıktan sonra değiştiremezsiniz, böylece tohum değeriniz olduğunda, tek yapmanız gereken onu bir başkasıyla paylaşmanız veya dünyanın bir kopyasını yaratmanızdır. Tohum değerinde küçük bir rakamı değiştirirseniz, bir dünyada ne kadar değişimin olacağını tahmin etmek mümkün değildir. Tamamen tamamen farklı bir dünyayla sonuçlanacaksınız.

Dünyanın bir kopyasını oluşturmanız gerekiyorsa, oluşturduğunuz tüm yapılarla tamamlayın, onu dışa aktarın ve içe aktarın.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da Uygulama Okuma veya Diske Yazma Nasıl Bulunur başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.