Windows 10'da Notepad ++ eklentileri nasıl kurulur

Notepad ++, Windows 10'un birlikte gelmesini istediğiniz metin editörüdür, ancak değildir. Yine de ücretsiz, bu yüzden yüklemek çok önemli değil. Uygulamanın hayranıysanız ve gelişimini desteklemeye yardımcı olmak istiyorsanız, Notepad ++ UWP uygulamasını da satın alabilirsiniz. Notepad ++ 'ı daha iyi yapan şey onun eklenti desteğidir. Uygulama ile hiç eklenti kullanmadıysanız, nasıl yükleneceğini bilmiyor olabilirsiniz.

Eklentileri Notepad ++ 'a yükleyin

Notepad ++ uygulamanın en yeni sürümünde Eklenti Yöneticisi olarak adlandırılan bir eklenti yöneticisine sahiptir. Aynı şey, sadece farklı bir etiket. Eklentileri Eklenti Yöneticisi'nden yükleyebilirsiniz, ancak yalnızca bir avuç dolusu vardır. Eklenti Yöneticisi'nde listelenmemiş birçok başka eklenti bulacaksınız.

Eklenti Yöneticisi'ni göremiyorsanız yükleyebilirsiniz. Buradan indirin ve sonra Eklentiler Yöneticisi olmadan eklentileri yükleme bölümüne atlayın.

Eklentileri Yönetici ile

Notepad ++ 'ı açın ve Eklenti Yöneticisi'ni açmak için Eklentiler> Eklenti Yöneticisi'ne gidin. Kullanılabilir eklentiler listesine göz atın, kurmak istediğinizi seçin ve sağ üstteki Kur düğmesine tıklayın.

Eklentiler olmadan Yönetici

Eklenti Yöneticisi olmadan bir eklenti yüklemek oldukça kolaydır. Yapmanız gereken ilk şey indirmek. Normalde çıkartmanız gereken sıkıştırılmış bir dosya olarak indirilecektir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

Android

Android'de Windows Not Defteri Uygulamasını Alın

, Windows

Yazı tipi Windows 10'da Not Defteri'nde nasıl özelleştirilir

Bir eklentinin hem 86x hem de 64x sürümü varsa, uygulamanız ve sistem kurulumunuzla aynı olanı indirdiğinizden emin olun. Eklentiyi indirip çıkarttıktan sonra, çıkartılan dosyayı aşağıdaki konuma yapıştırmanız gerekir;

%LOCALAPPDATA%Notepad++plugins

Yukarıdaki konum sisteminizde yoksa, eklenti dosyalarını aşağıdaki konuma yapıştırmanız gerekir;

C:Program FilesNotepad++plugins

veya 32 bit kurulumunuz varsa, yapıştırın;

C:Program Files (x86)Notepad++plugins

Açıksa, Notepad ++ 'ı kapatın ve sonra tekrar açın. Eklenti, uygulamadaki Eklentiler menüsünde görünmelidir.

Bunun anlamı, bulduğunuz Notepad ++ için herhangi bir eklenti yükleyebilmenizdir. Uygulama, kullanıcıları yalnızca Eklentiler Yöneticisi'nde bulunanları yüklemeyle kısıtlamaz. Esneklik harika olsa da, risklerle birlikte gelir, bu nedenle Eklentileri Yönetici dışından eklentiler yüklüyorsanız güvenli olduğundan emin olun. Yalnızca topluluk tarafından güvenilenleri veya açık kaynaklı olanları kullanın.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da bir görüntüyü gri tonlamaya dönüştürme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.