Windows 10'da Nvidia Game Experience Kaydını Devre Dışı Bırakma

Nvidia GPU'nuz varsa, Nvidia Oyun Deneyimi'nin yanı sıra Nvidia Denetim Masası uygulamasını da yükleyebilirsiniz. Kesinlikle konuşmak gerekirse, GPU'nuzu yönetmek için sadece Nvidia kontrol paneli uygulamasına ihtiyacınız var. Oyun Deneyimi uygulaması, oyunlarınızı sorunsuz bir şekilde sisteminizde çalıştırmak için gerekli değildir. Windows güncellemesinin başarısız olduğu sürücülerin güncel kalmasına yardımcı olur ve bu, etrafta tutmak için oldukça iyi bir sebeptir. Nvidia Game Experience kullanıyorsanız, Alt + Z klavye kısayoluna dokunduğunuzda açılan bir kayıt aracıyla da geldiğini biliyorsunuz. Farklı bir kayıt uygulamasını kullanmayı tercih ederseniz, uygulamayı kaldırmadan Nvidia Game Experience kayıt özelliğini devre dışı bırakabilirsiniz.

Nvidia Oyun Deneyimi Kaydını Devre Dışı Bırak

Nvidia Game Experience uygulamasını açın ve üstteki dişli çark düğmesine tıklayın. Bu, uygulamanın Ayarlar panelini açacaktır.

Aşağı kaydırın ve Oyun İçi Yerleşimi için bir ayar kartı göreceksiniz. Bu kart, kayıt özelliğini etkin bir şekilde kapatan bindirmeyi kapatma seçeneğine sahiptir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10 Oyun DVR Oyun Listesi'nden Bir App Nasıl Kaldırılır

, Windows

Windows 10 On Game Bar ile Oyun Performansı Nasıl Görüntülenir

Bu, herhangi bir Windows 10 PC'de çok fazla seçeneğiniz olmasına rağmen, Alt + F1 ekran görüntüsü özelliği dahil olmak üzere yer paylaşımında gördüğünüz tüm ayarların artık kullanılamayacağı anlamına gelir. Örneğin, Steam oyunu oynuyorsanız, Steam'in yerleşik ekran görüntüsü aracını kullanabilirsiniz veya Windows 10'dan bahsediyoruz, ayrıca Win + PrntScrn klavye kısayolunu veya ekranınızı yakalamak için Print Screen'i de kullanabilirsiniz. .

Ayrıca, bazı oyunların Steam ve Windows özelliklerinden ayrı olarak kendi ekran görüntüsü özelliği vardır. Pek fazla oyun yapmaz, ama oynamakta olduğunuz kişinin bunu destekleyip desteklemediğini kontrol etmeye değer.

Nvidia Game Experience uygulaması çok şey yapmaya çalışır ancak gerçek şu ki, iyi ya da ilginç özelliklerinin çoğu, onu desteklemek için oyunlara ya da daha iyi, daha yeni donanımlara sahip olmaktır. Biraz daha eski bir Nvidia GPU çalıştırıyorsanız, Oyun Deneyimi uygulamasını yükleyebilirsiniz, ancak sürücü güncellemelerinin bir parçası olmaktan çok fazla faydalanmayacaksınız.

Ekran kaydı ve oyun ekran görüntüsü özellikleri için, Windows 10'un yerleşik özelliklerini kullanmak veya başka alternatif uygulamalar bulmak daha iyidir. OBS, kaynağı aç olsa da oldukça iyidir ve donanımınız çok eskiyse bir oyun oynarken çalışamayabilir.

Bindirmeyi etkinleştirmek için kullanılan kısayolu değiştirmenin bir yolu yoktur.

Bir önceki yazımız olan "İPhone Yazarken Okurken Bir Hata Oluştu" iTunes'da Görüntüle başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.