Windows 10'da Olay Görüntüleyicisi'nde özel görünümler nasıl oluşturulur

Windows 10'un önceki tüm Windows sürümleri gibi Olay Görüntüleyicisi adlı bir uygulaması vardır. Bu uygulama, sisteminizi gidermeniz gerektiğinde mükemmeldir. Sisteminizde gerçekleşen her şey hakkında size bilgi verir, ancak Olay Görüntüleyicisi üzerinden geçecek çok şey olabilir. Bu nedenle, Olay Görüntüleyicisi'nde özel görünümler oluşturabilirsiniz. Temel olarak, etkinlikleri diğerlerinin yanı sıra Etkinlik Kimliği'ne göre filtreleyebilirsiniz. İşte nasıl.

Etkinlik Görüntüleyicide özel görünümler

Olay Görüntüleyici'yi açın. Olay Görüntüleyici, günlükleri iki geniş kategoriye ayırır; Windows günlükleri ve Uygulama ve Hizmetler günlükleri. Uygulama ve Hizmetler altında, yuvalanmış klasörler bulacaksınız ve bu klasörler altındaki günlükler için özel bir görünüm oluşturmak için, altındaki günlüğü bulmanız gerekir. Bir günlüğün simgesi bir klasörünkinden farklıdır.

Özel görünümü oluşturmaya başlamak için sağdaki 'Özel görünüm oluştur'u tıklayın. Bu, Özel Görünüm Oluştur penceresini açacaktır. Özel görünüm temel olarak Olay Görüntüleyicisi'nin kaydettiği olayları filtrelemenin bir yoludur, en baştan başlayarak, 'Kayıtlı' açılır menüsünü açmak ve bir tarih seçmek veya olayların filtrelenmesi gereken tarihler için bir tarih aralığı seçmek istersiniz.

Ardından, Etkinlik Seviyesini seçmek istersiniz. Beş seviye vardır; Kritik, Uyarı, Verbose, Hata ve Bilgi. Belirli bir seviye etkinliği arıyorsanız, onu seçmelisiniz. Hangi seviyede etkinlik olduğundan emin değilseniz, bu seçenekleri işaretlemeden bırakabilirsiniz.

Ardından, olayların nasıl filtreleneceğini seçebilirsiniz; log veya Kaynak ile.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows'da Başlangıç ​​ve Zamanları Kapatma Nasıl Kayıt Edilir

, Windows

Windows 10'da bir yazdırma günlüğü nasıl etkinleştirilir

'Kayıtla' ile giderseniz, seçim yapmak için iki varsayılan günlük seçeneğiniz olur; Windows günlükleri ve Uygulama ve Hizmetler günlükleri. Kaynağa Göre giderseniz, bir veya birkaç uygulama ve hizmet seçebilir ve bunların oluşturduğu tüm etkinlikleri görüntüleyebilirsiniz.

Filtrelemek istediğiniz belirli bir Etkinlik Kimliğiniz varsa, 'Kayıtla' seçeneğini seçmeniz, her iki kayıt türünü veya alt günlüklerden birini seçmeniz ve ardından da Olay Kimliğini / Numaralarını < Tüm Etkinlik Kimliği> alanı.

Son olarak, etkinliklerle ilgili anahtar kelimeleri de belirtebilirsiniz, örneğin, yazıcıyla ilgili olayları bulmaya çalışıyorsanız, 'Yazdır' girebilirsiniz. Etkinlik Görüntüleyici'yi yönetici olarak çalıştırıyorsanız, belirli bir kullanıcıyı seçebilir ve bunlar için etkinlik günlüklerini görüntüleyebilirsiniz. İşiniz bittiğinde, Tamam'ı tıklayın ve özel görünüme bir ad ve bir açıklama verin.

Özel günlükleriniz, Olay Görüntüleyicisi'nde soldaki sütunun Özel Günlükler bölümünde görünecektir. Günlüğü seçebilir ve istediğiniz zaman istediğiniz zaman filtrelenen tüm etkinlikleri görüntüleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Rainmeter Skins Top Nasıl Pin için başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.