Windows 10'da OneDrive yüksek CPU kullanımı nasıl düzeltilir

OneDrive, Windows 10 ile birlikte gelir. Hizmetin kendisi kötü değil ancak Microsoft'un sürekli olarak kullanıcılarına zorlamaya çalıştığı uygulamada sorunları var. Neyse ki, servisi kullanmıyorsanız OneDrive'ı kaldırabilirsiniz. OneDrive uygulamasını kullanıyorsanız ve CPU'nuzun orantısız bir miktarını kullanıyorsa, bunun adınızla yapılması gerekebilir. Başka nedenler olabilir, ancak aksanlı bir karakter kullanılarak yazılan bir isme sahipseniz, OneDrive yüksek CPU kullanımının nedeni olabilir.

Not: OneDrive yüksek CPU kullanımının başka nedenleri olabilir ve bu çözüm bu durumda sizin için çalışmayabilir. Uygulamayı kaldırmayı ve yeniden yüklemeyi her zaman deneyebilirsiniz. Bu düzeltme, OneDrive'ın masaüstü sürümü için geçerlidir ve Microsoft Mağazası'ndan indirebileceğiniz UWP uygulaması için geçerli değildir.

OneDrive yüksek CPU kullanımını düzelt

Görev Yöneticisi'ni açın ve çalışan işlemler listesinde OneDrivesetup.exe dosyasını arayın. Aşağıdaki konuma gidin. 'Adınızı' kendi kullanıcı adınızla değiştirin.

C:Usersyour nameAppDataLocalMicrosoftOneDrivesetuplogs

Burada, UserTelemetryCache.otc ve UserTelemetryCache.otc.session adında iki dosya aramanız gerekir. Görmüyorsanız, Görünüm sekmesinden Dosya Gezgini'nde Gizli Dosyaları Görüntüle'yi etkinleştirin. İkisini de silin.

Silindikten sonra, aşağıdaki konuma gidin ve tekrar Adınızı kendi kullanıcı adınızla değiştirin.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10'da OneDrive ile Yüksek CPU Kullanımı Nasıl Onarılır

, Windows

Windows 10'da OneDrive'da İsteğe Bağlı Dosyalar Nasıl Gidilir?

C:Usersyour usernameAppDataLocalMicrosoftOneDriveUpdate

Burada, OneDriveSetup.exe adlı bir dosyayı arayın ve çalıştırın. Bu, yüksek CPU kullanım problemini çözmelidir. İyi önlem almak için sisteminizi yeniden başlatın.

Yüksek CPU kullanımı

OneDrive tarafından yüksek CPU kullanımı, olması gerekenden daha fazla CPU gücü harcadığı anlamına gelir. İşlem Yöneticisi'ni Görev Yöneticisi'ndeki işlemleri CPU kullanımına göre sıralayarak görebilirsiniz. Ancak, OneDrive çalıştırdığınız diğer uygulamalardan daha fazla CPU kullanıyorsa ve miktar hala% 10'un altındaysa, bu bir hata değildir. Sistem yapılandırmanıza bağlı olarak normal olabilir.

OneDrive CPU'nuzun% 80-100'ünü kullanmamalıdır. Kullanımı gerekmediği zaman sorun olabilir, ancak gerektiğinden daha fazla CPU kullanıyorsa ve kullanıcı adınız aksanlı bir karakter veya ASCII karakteri olmayan bir karakter içeriyorsa gerçekleşir. sebeb olmak.

CPU kullanımınız hala yüksekse ve çalışmak için başka bir düzeltme görünmüyorsa, OneDrive'ın UWP sürümünü kullanmayı deneyin. Sistem tepsisinden erişebileceğiniz dosyalarınızın bir listesini içeren kullanışlı bir panele sahip olmasa da neredeyse aynı şekilde çalışır.

Bir önceki yazımız olan Windows 10 çalışma zamanı nasıl görüntülenir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.