Windows 10'da Paint.net'te özel bir ızgara nasıl oluşturulur

Paint.net, Windows kullanıcılarının hiç sahip olmadıkları Paint sürümü. Paint uygulaması artık kullanımdan kaldırıldı, yani asla yeni özellikler almayacak. Paint.net, Windows kullanıcılarının gerçekten ne yaptığını ve uygulamanın iyi olduğu ve hala aktif olarak geliştirildiği için şanslı. En basit görüntü düzenleme ihtiyaçları için Paint.net'i kullanabilir ve ayrıca temel görüntüler oluşturabilirsiniz. Paint.net'te özel bir ızgara oluşturmanız gerekiyorsa, bunu küçük bir eklentiyle yapabilirsiniz.

Paint.net'te özel ızgara

Paint.net'te özel bir ızgara görüntüsü oluşturmak için Grid Maker adlı bir eklentiyi yüklemeniz gerekir. DLL dosyasını buradan indirebilirsiniz.

Paint.net'iniz açıksa, kapatın ve sisteminizde aşağıdaki konuma gidin. Bir dosyayı buraya yapıştırmak için yönetici haklarına ihtiyacınız olacak.

C:/Program Files/paint.net/Effects

Microsoft Mağazası'nda bulunan Paint.net uygulamasını kullanıyorsanız, Belgelerin belge kitaplığınız olduğu aşağıdaki konuma gitmeniz gerekir.

Documents/paint.net App Files/Effects/

Paint.net'i açın ve Efektler> Render> Grid Checker Maker'a gidin. Bu seçeneği seçiniz ve yeni bir pencere açılacaktır. Şebekenizi oluşturabileceğiniz yer burası. Eklenti bir ızgara, bir denetleyici deseni ve noktalı bir desen oluşturabilir. Oluşturmak, ızgara, damalı veya noktalı deseni oluşturmak istediğiniz şeyi seçmek için Kılavuz türü açılır menüsünü açın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10'daki ekranınız için özel bir ızgara nasıl oluşturulur

, Windows

MS Paint'te Özel Fırça Boyutları Nasıl Gidilir?

Orantılı bir ızgara oluşturmak için, 'Aynı Adım H / V' seçeneğini seçin. Saydam bir ızgaraya ihtiyacınız varsa, 'Yalnızca saydam'ı seçin.

Bu pencerede değişiklikler yaptığınızda, bunlar tuval üzerine yansıtılacaktır. Izgarayı oluşturmadan önce tuvali yeniden boyutlandırmalısınız. Olması gereken ızgara boyutuna ihtiyacınız ne olursa olsun. Merkezlemeniz gerekirse, Çizim Modu açılır menüsünü açın ve Çizgiler üzerinde ortalanmış'yı seçin. Kullanmak için ihtiyacınız olan her şey için doğru görünen bir ızgaraya sahip oluncaya dek çizim seçenekleri ile oynayın.

Izgara şeffaf olacak ancak nihai görüntüyü bir PNG olarak kaydetmeniz ve ızgara altında bir dolgu katmanı olmadığından emin olmanız size kalmış. Izgarayı daha sonra düzenlemek için boş bir katman üzerinde oluşturmalısınız. Izgara çizgilerinin rengini özelleştirmek için önce renkleri tekerlek / renk örneğinden seçmeli ve ardından eklentiyi açmalısınız. Hangi rengin ana / birincil renk olarak ayarlandığını çizecektir.

Paint.net tam olarak Photoshop ya da Gimp'i herhangi bir şekilde rakipleyebilen bir uygulama değildir, ancak bir ızgara oluşturmaya ihtiyacınız varsa, bundan daha kolay olmaz.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da özel bir klasör simgesi nasıl ayarlanır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.