Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/forge/windowsyardim.com/wp-content/themes/napoli/functions.php on line 73
Windows 10'da PowerShell'de 'Modül depoları bulunamıyor' hatası nasıl düzeltilir | Windows Yardım

Windows 10'da PowerShell'de 'Modül depoları bulunamıyor' hatası nasıl düzeltilir

PowerShell birkaç temel şey yapar, ancak daha fazlasını elde etmek için bunları kurabileceğiniz ve kullanabileceğiniz birkaç modül vardır. PowerShell'e bir modül takmak oldukça kolaydır, ancak bazen bir modül takmaya çalıştığınızda, takmanızı önleyen 'Modül depoları bulunamıyor' hatası alırsınız. Bu hatayı alıyorsanız, düzeltme oldukça kolaydır.

'Modül depoları bulunamıyor' düzeltmesi

PowerShell'i yönetici haklarıyla açın ve aşağıdaki komutu çalıştırın;

Register-PSRepository -Default

Komut çalıştıktan sonra, problem çözülmelidir. Bir modül kurmak veya bir havuz eklemek için komutu çalıştırın ve bu sefer çalışması gerekir. Komut birkaç saniye içinde tamamlanır.

Diğer çözümler

'Modül havuzları bulunamıyor' hatası, PowerShell, eklediğiniz depoyu veya bu havuzdan geldiğinden beri eklemeye çalıştığınız depoyu bulamadığında ortaya çıkar. Komut, depo galerisini yeniden kaydeder, bu nedenle çoğu durumda sorunu çözecektir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10'da PowerShell'de Güvenilir Bir Havuz Ekleme

, Windows

Windows 10'da PowerShell Komut Geçmişi Nasıl Gidilir?

Bu hatanın ortaya çıkmasının diğer nedenleri, PowerShell'in eklemek istediğiniz depoyla iletişim kuramamasıdır. Bu, internetinizde bir sorun olabilir. Bir VPN veya Proxy servisi kullanıyorsanız, devre dışı bırakıp modülü tekrar yüklemeyi deneyin. Bir modül kurmayı denemeden önce proxy'yi devre dışı bıraktıktan sonra Register komutunu tekrar çalıştırmaya değer.

Proxy'yi devre dışı bırakmak bir seçenek değilse, proxy'yi PowerShell için de etkinleştirmeniz gerekir. Bir masaüstü uygulaması aracılığıyla bir proxy kullanıyorsanız, PowerShell uygulamasının atlaması olasıdır. PowerShell için proxy'yi etkinleştirdikten sonra, Register komutunu yeniden çalıştırın ve sonra modülü kurmayı deneyin.

PowerShell'in en son sürümünü çalıştırdığınızdan da emin olmalısınız. Windows 10'un en son sürümünü çalıştırmıyorsanız, PowerShell sürümünüz en son sürüm olmayabilir ve bu yüzden komut başarısız olabilir. PowerShell'in eski sürümlerini de kaldırmalısınız.

Son olarak, ve bu gerçekten son bir hendek çabasıdır, yürütme politikasını değiştirmeyi deneyin ve sonra modülü alın veya yükleyin. Modülün hala hazır olduğundan emin olmalısınız. Takılıp takılmadığını ve takılıp takılmadığını görmek için farklı bir modül takmayı deneyin, belki de sorun yüklemeye çalıştığınız diğer modülle ilgilidir. Bazı modüllerde, bunları yüklemek için başka alternatif yöntemler olabilir, bu yüzden bunları deneyin.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da TrustedInstaller ayrıcalıklarına sahip uygulamalar nasıl çalıştırılır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.