Windows 10'da Rainmeter Skin'in rengini değiştirme

Yağmur ölçer derileri genellikle renk değişimleriyle gelmez. Bazı durumlarda, açık veya koyu temalara sahip olabilir, ancak kullanıcılar Rainmeter cildinin rengini serbestçe değiştiremez. Bunun nedeni, bir derinin onu oluşturan birçok farklı UI öğesi olmasıdır. Bu, metnin yanı sıra görüntüleri de içerir. Bu yüzden bir Rainmeter cildinin rengini değiştirmek biraz zor olabilir. İşte bunu nasıl yapabilirsiniz.

Metin Tabanlı Yağmurluk Derisi

Tamamen metin tabanlı olan, örneğin basit bir dijital saat görüntüleyen ve herhangi bir görüntü kaynağı kullanmayan Rainmeter cildi için, rengini değiştirmek oldukça kolaydır. Eğer böyle bir cildiniz varsa, sağ tıklayın ve içerik menüsünden Cildi Düzenle'yi seçin.

Bu, kaplamanın yapılandırma dosyasını Not Defteri'nde açacaktır. Bu dosyada, 'Yazı Tipi Rengi' ve renkten bahseden tüm diğer değer örneklerini aramak istiyorsunuz. Bunun için cildi görüntülemek istediğiniz rengin RGB değeri ile değiştirin.

Tek bir dış görünüm dosyasında birden çok Yazı Tipi Rengi oluşumu olabilir ve her biri için değeri değiştirmeniz gerekir. Bu cildin rengini siyahtan yeşile değiştiriyorum. Bu basit cilt için, rengin üç farklı yerde değiştirilmesi gerekiyordu.

Değişikliği kaydedin ve cildi yenileyin.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Rainmeter derileri başa nasıl pin

, Windows

Windows 10'da Birden Çok Monitörde Rainmeter Skins Nasıl Görüntülenir

Resim ve Metin Tabanlı Rainmeter Cilt

Bu çok daha zor olacak. Hem metin hem de resim kullanan bir kaplama bulun. Görüntünün rengini değiştirmek için bir görüntü düzenleyiciye ihtiyacınız olacak çünkü Rainmeter görüntüyü cilt kaynaklarında sağlandığı şekilde yükleyecektir. Renk maskesi uygulayamaz.

Bu orijinal cilt.

Dış görünümü sağ tıklayın ve içerik menüsünden Dış görünümü düzenle'yi seçin. Açılan dosyayı gözden geçirin ve renkle ilgili değerlerin tüm oluşumlarını not edin. Örneğin, düzenlediğimiz cildin ten rengi, zaman rengi ve çizgi rengi vardır. Ardından, kullandığı tüm resimleri arayın.

Ten rengi, zaman rengi, çizgi rengi vb. Değeri için Not Defteri dosyasını düzenleyebilir ve yeni rengi girebilirsiniz. Yine yeşille gidiyoruz. Her şeyi yeşil yapmıyoruz çünkü cildin nasıl tasarlandığı göz önüne alındığında, okumayı imkansız hale getirecek. Cildin çizgi rengini yeşile, görüntünün rengini parlak turuncuya dönüştürdük, aradaki farkı görmek daha kolay. Bu ciltte hiçbir metin kullanılmadığından değiştirilecek metin rengi yoktur.

Cilt tarafından kullanılan görüntünün rengini değiştirmek için Belgeler kitaplığınıza gidin ve Rainmeter Skins NameOfSkin'i açın.

İçinde, cilt tarafından kullanılan tüm görüntüleri içeren Kaynaklar adlı bir klasör bulacaksınız. Bazı durumlarda, görüntüler derinin klasörünün kökünde olabilir. Düzenlemeniz gereken görüntünün adını Not Defteri dosyasından bilmelisiniz. Bir resim editörü kullanarak rengini değiştirin (Paint.net kullanın). Cilt klasörü içindeki görüntüyü düzenlediğinizle değiştirin. Yeni görüntünün adı aynı olduğundan ve uzantının orijinal görüntü olduğundan emin olun.

Cildi yenileyin.

Cildin iyi görünmesi için daha fazla görüntü renginin değişmesi gerektiğini ancak yeşil ve turuncu renklerin düzenlemelere göre değiştiğini görebilirsiniz. Farklı bir renk verilen görüntü, time.png olarak adlandırılır ve cildin kullandığı görüntülerden biridir.

Bir Rainmeter cildinin rengini değiştirecekseniz, önce iyi bir tema bulmak ve sonra onu yapmak için iyi bir fikirdir. Bu zaman alacak bir şey ve belki biraz deneme yanılma.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da bir dosyayı nasıl birden fazla klasöre kopyalama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.