Windows 10'da renk seçici nasıl edinilir

Renk toplayıcıları çoğu görüntü düzenleme uygulamasında temel bir özelliktir. Olabildiğince bir görüntü editörü olan Boya bile bir tane var. Renk seçici aracı, ekranınızda tıklattığınız pikselin rengini bulmanızı sağlar, ancak bu araçlar bir resim düzenleme uygulamasının parçası olduğunda, nadiren bunun dışında çalışır. Ekranınızdaki bir şey için renk kodunu bulmak isterseniz, onu ekran görüntüsüne almanız ve bir renk seçicisiyle bir uygulamada açmanız gerekir. Alternatif olarak, Windows'da tek başına bir renk seçici takmak ve ekranda herhangi bir şeyin renk kodunu kopyalamak mümkün olacaktır.

Seçim yapabileceğiniz birçok renk toplayıcı var, ancak kesinlikle temel bir şey istiyorsanız ve herhangi bir ekrandan kullanabiliyorsanız, CatchColor'u denemelisiniz.

Windows 10'daki renk seçici

CatchColor'u indirin ve çalıştırın. Bu, onu yüklemeniz gerekmediği ve yönetici hakları gerektirmediği anlamına gelen taşınabilir bir uygulama. Uyguladığınızda, sistem tepsisine doğruca gider.

Şimdi zor kısmı nasıl kullanılacağını anlamaya çalışıyor. Uygulamanın sistem tepsisi simgesini sağ tıklayıp basılı tutmak istiyorsunuz. Bu, Windows 10 olduğundan, uygulamanın simgesi taşma menüsünde gizlenecek. Açmak için küçük ok simgesini tıklatmanız ve ardından CatchColor uygulaması simgesini tıklatıp tıklatıp görünür ve görünür kalan diğer simgelerle sistem tepsisine bırakmanız gerekir.

Sistem tepsisinde kaybolmadan gösterilecek simgeye sahip olduğunuzda, simgeyi sağ tıklayın ve renk kodunu almak istediğiniz ekranın üzerine sürükleyip bırakın. Daha kolay hale getirmek için CatchColor simgesine tıklayıp menüden Seçenekler> Ekran Yakınlaştırılmış'a gitmelisiniz.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

Mac OS X

Bir Stand Yalnız App olarak macOS In Renk Seçici Nasıl Kullanılır

Bir HEX Kodu Veya Renk Seçici Kullanarak Facebook Messenger Sohbet Rengi Nasıl Ayarlanır

Bu, imlecinizin bulunduğu küçük bir önizleme penceresi gösterecektir. Önizleme penceresi de ilgili renk için renk kodunu söyleyecektir.

Farenizi serbest bıraktığınızda, renk kodu panonuza kopyalanır. CatchColor, uygulamanın menüsünden seçebileceğiniz farklı renk derinliklerini destekler. Ayrıca, hangi renk kodlarını seçmenizi de sağlar. Varsayılan olarak, HEX değerlerini alırsınız, ancak bunu uygulamanın menüsünde de değiştirebilirsiniz.

CatchColor hafif ve kısıtlı tam ekran uygulamaları, her yerde kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Windows 10 On Snip ve Sketch ile zaman gecikmeli ekran görüntüleri nasıl alınır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.