Windows 10'da sanal masaüstleri fare hareketleriyle nasıl değiştirilir

Hassas bir dokunmatik yüzeye sahipseniz Windows 10'un mükemmel dokunmatik yüzey hareketleri vardır. Hareketlerin ne yapacağını kişiselleştirebilirsin ve dokunmatik yüzey sürücülerinde sorun yaşamadığınız sürece oldukça harikalar. Hareketlerden biri sanal masaüstleri arasında geçiş yapmanıza izin veriyor. Dokunmatik yüzey yerine fare kullanıyorsanız ve sanal masaüstlerini fare hareketleriyle değiştirmek istiyorsanız, StrokeIt adlı ücretsiz bir uygulamaya ihtiyacınız var.

StrokeIt ev / kişisel kullanım için ücretsizdir.

Fare hareketleriyle sanal masaüstlerini değiştirme

Fare hareketlerini ayarlamadan önce, tüm sanal masaüstlerini kapatmalısınız, böylece yalnızca bir masaüstünüz olur. Bu, hareketin gerçekleştireceği kısayol tuşunu kaydedebilmeniz için gereklidir.

Uygulamayı indirin, yükleyin ve çalıştırın. Önceden eklenmiş jestlerin uzun bir listesini göreceksiniz. Global Eylemler hareket grubunu sağ tıklayın ve içerik menüsünden 'Yeni Eylem'i seçin. Yeni eklenen eylemi sağ tıklayın ve içerik menüsünden Yeniden Adlandır'ı seçin. Aksiyona ne için olduğunu size söyleyecek bir isim verin.

İki farklı eylem eklememiz gerekecek. Biri soldaki masaüstüne, diğeri sağdaki masaüstüne geçmek için. İlk işlemi Sol Masaüstü veya benzer bir şekilde adlandırın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10'da Hareketlere Tam ve Kapsamlı Bir Rehber

, Windows

Windows 10'da Sanal Masaüstlerini Adlandırma

Bu yeni işlemi seçtiğinizde, sağda bir hareketler bölümü göreceksiniz. Açılır listeyi açın ve soldaki masaüstüne geçmek için kullanmak istediğiniz hareketi seçin. Sol hareketi kullandık. Hareket Ekle'yi tıklayın.

Ardından, eylemi sağ tıklayın ve içerik menüsünden 'Yeni Komut'u seçin. Sağdaki açılır menüyü açın ve 'Tuşlar – Kısayol Tuşu' seçeneğini seçin. Kısayol Tuşu alanının içine tıklayın ve sizi Win + Ctrl + Sol Ok olan soldaki masaüstüne yönlendiren klavye kısayolunu yürütün.

İşiniz bittiğinde, yukarıdakileri tekrarlayın ve sağdaki masaüstüne geçmek için yeni bir işlem oluşturun. Açıkçası farklı bir isim vermeniz gerekecek, örneğin, Sağ Masaüstü. Hareketler altında, Sağ hareketi seçin; kısayol tuşunda, Win + Ctrl + Right Arrow kısayolunu çalıştıracaksınız.

Pencereyi kapatın ve uygulama sistem tepsisine en aza indirir.

Fare hareketlerini yürütme

Sol fare hareketini uygulamak ve soldaki sanal masaüstüne gitmek için, sağ fare tuşunu basılı tutun ve sola doğru yatay bir çizgi çizin. Varsa, soldaki sanal masaüstüne geçeceksiniz.

Sağ fare hareketini uygulamak ve sağdaki sanal masaüstüne gitmek için, sağ fare düğmesini basılı tutun ve haklara yatay bir çizgi çizin. Sağdaki sanal masaüstüne yönlendirileceksiniz.

Bu uygulamanın desteklediği diğer hareketlerden herhangi birini seçebilirsiniz, ancak bu ikisi hatırlanması en kolay olanıdır ve yürütülmesi kolaydır.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da ekran görüntüleri nasıl devre dışı bırakılır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.