Windows 10'da Sistem Başlatma Ve Sesleri Kapatma Nasıl Oynanır

İşletim sistemleri, en uzun süre boyunca, sistemin başlatılmasını ve olayın belirtilmesi için seslerin kapatılmasını sağlamıştır. Bazı kullanıcılara bu bir sıkıntıdır ve bu özellik büyük ölçüde yaygın olsa da, bunu devre dışı bırakmanın yollarını aradılar. Windows 10'un geçerli sürümünde, sistem başlatmayı yürütemez ve sesleri kapatamazsınız. Bu seçenek bir süre önce kaldırıldı, ancak yine de bunu etkinleştirebilecek bir kayıt defteri hack mevcuttu. Bu da gitti, bu yüzden bunun için farklı bir çalışmaya ihtiyacımız var.

Başlangıç ​​için, hazırda ve kapatıldığında ses dosyalarının hazır olması gerekir. MP3 veya WAV formatında olmalıdırlar.

Sistem Başlangıcı Sesi

Sistem başlatma işlemini başlatmak ve sesleri kapatmak için Görev Zamanlayıcısı'nda iki ayrı görev oluşturmanız gerekir. Görev Zamanlayıcısı'nı açın ve sağdaki sütunda Yeni Görev Oluştur'u tıklayın ve aşağıdaki adımları izleyin.

  1. Görevi, size ne için olduğunu söyleyen düzgün bir ad verin. Bu durumda, sisteminiz başlatıldığında ses çalmaktan ilk görev olarak sorumlu olacak şekilde Startup Sound olarak adlandırın.
  2. Aynı sekmede, 'Kullanıcının oturum açıp açmayacağını çalıştır' seçeneğini seçin ve 'En yüksek ayrıcalıklarla çalıştır' seçeneğini etkinleştirin.
  3. Açmak için Yapılandır'ı açın ve Windows 10'u seçin.
  4. Ardından, Tetikleyiciler sekmesine gidin ve alt kısımdaki Yeni düğmesini tıklayın. 'Göreve başla' açılır menüsünü açın ve 'Başlangıçta' seçeneğini seçin.
  5. İşlemler sekmesine gidin ve Yeni'yi tıklayın. Yeni Eylem penceresinde, sistem başladığında oynatılmasını istediğiniz ses dosyasını seçin.
  6. Koşullar sekmesine gidin ve 'Görevi yalnızca bilgisayar AC gücüyle çalışıyorsa' devre dışı bırakın. Sisteminiz pil gücüyle çalışırken ses çalmamayı tercih ederseniz, bu seçeneği etkin bırakabilirsiniz. Tamam'ı tıklayın.
  7. Görev oluşturmak için hesabınızın şifresini girmeniz istenecektir. Tamamlandığında, sisteminizi açtığınızda Windows 10 ses çıkaracaktır.

Sistem Kapatma Sesi

Sesi kesen bir sistemi çalmak için yukarıdaki işlemi takip edin, ancak 4. adımda yaptıklarınızı aşağıdaki gibi değiştirin.

Tetikleyiciler sekmesine gidin ve 'Görevi başlat' açılır menüsünü açın. Açılır menüden 'On Event' seçeneğini seçin. 'Günlük' açılır menüsünü açın ve 'Sistem'i seçin. Olay Kimliği alanına 1074 girin.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows'da Başlangıç ​​ve Zamanları Kapatma Nasıl Kayıt Edilir

, Windows

Uygun Bir Bilgisayarı Kapatmak İçin Windows 10'da Hızlı Başlangıç ​​Devre Dışı Bırakma

Yukarıdaki işlemin geri kalanını takip edin ve sisteminiz kapandığında seçtiğiniz ses dosyasını çalacaktır.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da Uygulamaları Sıfırlama ve Onarma başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.