Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/forge/windowsyardim.com/wp-content/themes/napoli/functions.php on line 73
Windows 10'da sistem boşta güç planları nasıl değiştirilir | Windows Yardım

Windows 10'da sistem boşta güç planları nasıl değiştirilir

Sisteminizin ve monitörünüzün ne zaman uyuyacağını seçebilirsiniz. Belli bir süre boşta kalmadıysanız, monitörünüz kapanacak veya sisteminiz uyku moduna geçecektir. Bu 'boş' periyodun ne kadar süreceğini seçebilirsiniz. Bu bir güç tasarrufu seçeneğidir ve sisteminiz uykuya girmeden önce güç tasarrufu yapmanın bir başka harika yolu da sistem boşta güç planlarını değiştirmektir.

AutoPowerOptionsOK , klavyenizi veya farenizi belirli bir süre kullanmadıysanız, sisteminizi ve ekranınızı uykuya bırakmanızı sağlayan ücretsiz bir uygulamadır. Daha da önemlisi, sistem boşta bir güç planı değişikliği tetiklemek için de kullanabilirsiniz.

Sistem boşta güç planlarını değiştir

AutoPowerOptionsOK iki versiyonu vardır; taşınabilir bir sürüm ve yüklenebilir bir sürüm. Hangi sürümü size en uygun şekilde kullanabilirsiniz.

Uygulamasını çalıştırın. Sisteminizin veya monitörünüzün klavyeniz ve fareniz boşta kaldığında uyumasını istemiyorsanız , Monitörü Kapat ve Bilgisayarı Uyku Moduna getirin altındaki açılır menüleri açmak ve 'seçeneğini kullanın.

Otomatik Güç Seçenekleri Ara altında açılır menüyü açın ve Klavye veya Fare Olayları'nı seçin. Yanındaki zaman açılır menüsünü açın ve boşta kalma süresini seçin. Sizin klavye veya fare Sonra açılır menüden boşta olduğu zamanlar geçmek için sistem gerektiğini güç planını seçin ve güç planı sistem fare veya klavye etkinliği olduğunda geçmesi gereken Aksi seçme dan.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Komut Satırı Kısayollarıyla Windows 10'da Güç Planlarını Hızla Değiştirin

, Windows

Windows 10'da Güç Planlarını Alma ve Verme

Uygulama hala yapılandırıyor olsanız bile çalışmaya başlar. Sağ altta, uygulamanın ihtiyacınız olana kadar çalışmaya devam etmesini sağlayabileceğiniz kullanışlı bir Devre Dışı onay kutusu vardır. Her tetikleyicinin altında bir ilerleme çubuğu, tetiklenmeden önce ne kadar süre olduğunu gösterir.

Uygulama, sağ üstteki # To-Tray düğmesinden sistem tepsisine küçültülebilir.

Uygulamanın menü çubuğu seçenekleri, farklı sistem ayarlarına erişmenizi sağlar. Sistem menüsü, sistem özelliklerini, güç seçeneklerini, görev yöneticisini, masaüstü simge ayarlarını, ekran ayarlarını, sistem yapılandırma penceresini ve sistem bilgi penceresini açmanıza izin verir. Yakınlaştırma menüsü uygulamayı yakınlaştırmanıza izin verir. Sisteminizde hiçbir şey değişmez.

Windows 10, bir güç planı değiştiğinde otomatikleştirmenize izin vermez. Muhtemelen sadece sahip olduğu uyku seçenekleri ile yetinir, ancak güç planları değiştiğinde otomatikleştirme, özellikle güç planlarının ne kadar yararlı olacağını düşünmek için harika bir özelliktir.

Bir önceki yazımız olan Belirli Windows 10 güncellemeleri nasıl indirilir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.