Windows 10'da sistem çapında bir tiyatro modu nasıl eklenir

Öncelikle video çalan web siteleri genellikle 'Tiyatro modu' adı verilen düzenli bir moda sahiptir. Etkinleştirildiğinde, bu mod video oynatıcıya odaklanır ve sayfadaki diğer her şeyi karartır. Videoları tam ekran modunun dışında izlemeyi tercih ederseniz, tiyatro modu denemeniz gereken bir şeydir. Masaüstünüzdeki tüm uygulamalar için bu özelliği kullanmak istiyorsanız, Windows 10'da sistem genelinde bir tiyatro modu eklemek için DimmerPro'yu kullanabilirsiniz.

Sistem geniş tiyatro modu

DimmerPro'yu indirin, kurun ve çalıştırın. Yayıncının sayfasındaki indirme bağlantısını bulamadım, bu yüzden bağlantı sizi güvenilir bir yazılım deposu olan Softpedia'ya götürüyor. Uygulama ayrıca bir VirusTotal taraması için de temiz.

DimmerPro'yu yükledikten sonra, Alt + Shit + G klavye kısayolu ile etkinleştirebilirsiniz. Aksi halde sistem tepsisinde çalışacaktır. İlk çalıştırdığınızda 'dim' seviyesini ayarlamanız gerekecek. Loş seviyesi, uygulamayı etkinleştirdiğinizde arka plandaki her şeyin ne kadar karanlık olacağıdır.

Soluk seviyesini seçtiğinizde, geçerli pencere odaklanacak ve diğer her şey soluk olacaktır. Uygulama proaktif olarak çalışır, böylece farklı bir uygulamaya veya pencereye geçtiğinizde odağı da değişir. Yeni seçilen uygulama odakta olacak ve diğer her şey kararacak.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

YouTube Videolarını Tiyatro Modunda Her Zaman Nasıl Açarsınız?

, Windows

Kulaklıklar ve Ev Sineması İçin Windows 10'da Mekansal Sesi Etkinleştirme

App ayarları altında pek bir şey yok. İstediğiniz zaman loş seviyesini değiştirebilirsiniz ve eğer isterseniz diğer uygulamalara geçmeyi zorlaştırabilecekse de tamamen siyah olacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

Uygulamanın varsayılan kısayol tuşu sizin için uygun değilse, uygulamayı uygulama ayarlarından değiştirebilirsiniz. Zaten başka bir uygulama tarafından kullanılan veya Windows 10 tarafından genel olarak kullanılan bir kısayol tuşunu kullanmamaya dikkat etmek istersiniz.

Bir şeye konsantre olmaya çalışıyorsanız ancak normal bir gün boyunca çeşitli uygulamalar veya dosyalar arasında geçiş yapmanız gerekeceğini biliyorsanız uygulama harikadır. Kullanmakta olduğunuz uygulama konsantre olmanıza izin veren tam ekran modu sunmuyorsa, bu uygulama iyi bir alternatif olabilir. Windows 10'da Odak Yardımı ile birleştirebilirsiniz. Uygulama, bir kerede yalnızca bir uygulamaya / pencereye odaklanmakla sınırlıdır; bu nedenle, iki uygulamayı yan yana kullanmanız gerekse bile, size izin vermez. Buna uygulamanın bir kısıtlaması ya da yalnızca ana işlevselliğinin dışında olan bir şey diyebilirsiniz, ancak yine de ne yapmak istediğini kusursuz bir şekilde yapar.

Bu uygulamayı çoklu monitör kurulumu ile test ettim ve ikinci ekranımın yaklaşık üçte birini çerçevesiz bıraktı. Bu, uyguladığım ölçeklendirmeyle ilgili olabilir, bu yüzden aynı şeyi yaşarsanız, tüm ekranlarınız için ölçeklendirmeyi% 100 olarak ayarlamayı deneyin.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da aynı anda birden fazla dosya nasıl açılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.