Windows 10'da Skype çağrıları için altyazılar nasıl etkinleştirilir

Sesli video görüşmeleri iletişim tarzımızı değiştirdi. Birkaç yıl önce, Skype hem sesli hem de görüntülü görüşmeleri güvenilir bir şekilde yapabilen tek uygulamaydı, ancak o zamandan beri, tüm diğer mesajlaşma uygulamaları bir araya getirdi ve aslında Skype'tan daha iyi durumdalar. Skype, arama özelliğini diğer uygulamalardan ayırt etmek için çalışıyor. Bir çağrı sırasında erişilebilen bir kod düzenleyici ekledi ve altyazılar ekledi, ancak varsayılan olarak etkin değiller. Skype çağrıları için altyazıları nasıl etkinleştirebilirsiniz.

Skype çağrıları için altyazıları etkinleştir

Bu yeni bir özellik ve UWP Skype uygulaması ile iOS ve Android uygulamalarında kullanılabilir. Uygulamaların en son sürümünü çalıştırdığınızdan emin olun. Altyazılar, çağrı başına veya tüm çağrılar için etkinleştirilebilir.

Belirli bir Skype araması için altyazıları etkinleştirmek için, çağrıyı başlatın veya gelen bir çağrıyı kabul edin. Arama bağlandığında, sağ alttaki artı düğmesini tıklayın ve menüden 'Altyazıları aç'ı seçin. Bu sadece bu çağrı için altyazıları etkinleştirir. Çağrı kesilirse ya da telefonu kapatıp tekrar ararsanız, altyazıları tekrar açmak zorunda kalacaksınız.

Tüm Skype çağrıları için altyazıları etkinleştirmek için, Skype uygulamasını açın ve soldaki sütunun sağ üstündeki diğer seçenekler düğmesini tıklayın. Menüden Ayarlar'ı seçin.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

iOS

İOS 10'da Skype Çağrıları İçin Tümleşik Aramayı Kapatma

, Windows

Yeni Yerli Kayıt Özelliği ile Skype Çağrılarını Nasıl Kaydeder

Ayarlar penceresinde, Arama sekmesine gidin ve Altyazıları Ara'yı seçin. 'Tüm sesli ve görüntülü aramalar için altyazıları göster' anahtarını açın.

Bu özellik ayrıca Skype iOS ve Android uygulamalarına da yayılmıştır. Skype uygulamasındaki tüm çağrılar için altyazıları etkinleştirmek üzere uygulamayı açın ve profilinizin küçük resmine dokunun. Profil ekranında Ayarlar'a dokunun, Arama'ya gidin ve Altyazıları ara'yı seçin. Altyazıları anahtardan etkinleştirin ve tüm çağrılar için görüneceklerdir.

Belirli aramalar için altyazıları etkinleştirmek için, bir arama başlatın ve bağlandıktan sonra alt kısımdaki artı düğmesine dokunun. Yer paylaşımı menüsünde, bu aramanın altyazısını etkinleştirmek için Altyazıları aç düğmesine dokunun. Masaüstü sürümü gibi, altyazılar sadece bu çağrı için etkinleştirilecek. Bitirirseniz ve aynı kişiyle yeni bir görüşme başlatırsanız, tekrar etkinleştirmeniz gerekir.

Altyazılar tüm diller için etkin değildir. Seçkin birkaç dile özgüler ve sadece zamanın ne kadar iyi olduklarını anlatacaklar. YouTube'un otomatik altyazıları olduğunu ve korkunç olduklarını belirtmek gerekir. Skype'ın bunları ne kadar iyi kullandığını görelim.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da ağ bağdaştırıcısı tercihi nasıl belirlenir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.