Windows 10'da Skype Çağrıları Nasıl Kaydedilir

Skype, çağrıları birleştirmek, ağ kurmak ve bilgi aktarımını çok kolaylaştırdı. Aslında, ablamın ABD'de kalması sırasında, düzenli olarak oğluna Skype görüntülü görüşmeler üzerinden matematik ödevlerinde yardımcı oluyordu.

Bunlar gibi veya yoğun bilgi paylaşımı oturumları sırasında, bazen bu konuşmaları tekrar gözden geçirmeyi istemiyor musunuz?

Neyse ki, Skype, Windows 10 dışındaki tüm platformlardaki çağrıları kaydetmek için yerleşik bir yöntem geliştirdi. Bu güncellemenin gelmesi birkaç ay daha sürdüğü için biraz daha beklemek zorunda kalacağız. Ama neden sadece bunu yapmanıza izin veren birkaç iyi alternatif olduğunda bekleyin?

Makalemizde bugün, Windows 10'da Skype çağrılarını kolayca kaydetmek için iki adet üçüncü taraf yazılım seçtik.

Also on Guiding Tech
How To Enable Screen Sharing Through Skype

Read More

1. MP3 Skype Kaydedici

  • Artıları : Kolay yönetme, Ücretsiz
  • Eksileri : Sadece ses kaydeder

MP3 Skype Recorder, sesli aramaları kaydeden ve MP3 dosyaları olarak saklayan, kurulumu kolay bir yazılımdır. Bu yazılım Skype'ı izler ve bir çağrı aldığınızda veya cevapladığınızda açılır ve en aza indirildiğinde otomatik olarak kapanır.

Arayüz basit ve karmaşık değildir. Kolayca erişilebilen On ve Off anahtarlarına sahiptir. Ve hepsi bu değil. Sesi kaydetmek için hoparlör ve mikrofonu, MP3 dosyasının konumunu seçme seçeneğiyle birlikte seçebilirsiniz.

Bir çağrı aldığınızda, araç kaydetmeye başlar (ayarlarınıza bağlı olarak) ve dosya boyutunu gerçek zamanlı olarak gösterir. Dosya adı hem zaman damgasını hem de arayanın ayrıntılarını içerir; bu, aramayı her kapattığınızda dosyaları yeniden adlandırmak için karıştırmak zorunda olmadığınız anlamına gelir.

Bir Skype çağrısını kaydetmek için Açık düğmesine tıklayın ve bu oldukça fazla. İşin geri kalanı araç tarafından ele alınacaktır. Dikkat çeken bir başka nokta da MP3 Skype Recorder'ın diğer taraftaki kişiye bildirmemesi.

Bu araç indirmek ücretsizdir. Ancak isterseniz, birkaç özelliği etkinleştiren Pro sürümüne geçebilirsiniz. Pro sürümü kayıt uyarılarını kapatma seçeneğine sahiptir.

Pro sürümü kayıt uyarılarını kapatma seçeneğine sahiptir.

MP3 Skype Recorder aracı basit olsa da, bazı sınırlamaları vardır. Birincisi, videoları kaydedemez. Eğer iyi olursan, iyi ve güzel. Ancak, hem ses hem de videoyu kaydetmeyi düşünüyorsanız, go-to aracı Evaer Video Call Recorder olacaktır.

MP3 Skype Recorder'ı indirin

2. Evaer Skype Kaydedici

  • Artıları : Hem ses hem de video kaydeder, Çok sayıda kişiselleştirme seçeneği
  • Eksileri : Tarih ara yüzü

Yukarıdakilere benzer şekilde, Evaer Skype'ı aktif olarak izler. Skype aktif olduğunda, kayıt özellikleri de öyle. Arayüz biraz eski olsa da, hoparlörün durumu ve kayıt için mikrofon düğmeleri ve ses modu gibi tüm gerekli seçeneklere sahiptir.

Dahası, kaydı aralarında duraklatabilir ve kolaylık sağlayarak tekrar başlatabilirsiniz. Bunun yanı sıra, kayıt modunu (otomatik / manuel) seçmek, ses kodekini seçmek, video çözünürlüğünü seçmek veya kare hızını seçmek gibi birçok özelleştirme seçeneği vardır.

Bir kayıt tamamlandığında, diğer videolarda olduğu gibi oynayabileceğiniz bir MP4 dosyası olarak kaydedilir. Sesli aramalar için sadece MP3 dosyasını kaydetmeyi seçebilirsiniz. Ancak, bu araçta hafif bir yakalama var. Evaer'in ücretsiz sürümü, çağrı başına yalnızca beş dakikalık video kaydı yapabilir.

Evaer Skype Recorder'ı İndir

Yerleşik Yöntem Hakkında Ne?

Eylül 2018'de Skype, uygulama içinden çağrı kaydetme yeteneğini duyurdu. Daha önce de belirtildiği gibi, bu özellik Windows 10 PC'ye gelmek için kendi tatlı zamanını alacaktır.

Skype çağrısını kaydetmek için yerleşik yöntemle, konuşmanın her iki tarafını da kaydedebilirsiniz. Dahası, bulut sunucularında saklanan kayıtlar otuz gün boyunca mevcut olacak. Yerleşik yöntemdeki tek fark, Kayıt düğmesine bastığınızda arayan kişiye bildirilir, bu da bana sorarsanız iyi olur.

Özellik global olarak kullanıma sunulduğunda bu makaleyi güncelleriz.

Also on Guiding Tech
2 Ways to Record Video Calls on WhatsApp and Facebook

Read More

Ağ Kolaylaştırıldı

Skype'ın Özel Arama ve Konuşma moduna sahip olduğunu biliyor muydunuz? Bu şık özellik, aramalarınızı ve konuşmalarınızı güvenli hale getirmek için şifreler ve en son güncellemelere dahil edilir. Seçenekler sınırlı olsa da, sohbetlerinizi ve bildirimlerinizi saklamak için iyi bir iş çıkarır.

Yani, Skype çağrılarınızı Windows 10'a nasıl kaydedebilirsiniz. Bu yöntemlerden hangisini tercih edersiniz? Ya da resmi güncellemeyi Windows 10 istemcisinde etkinleştirmeyi bekler miydiniz?

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da Klavye Kısayolu İle Uygulamaları Gizlemek başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.