Windows 10'da Skype Kurumsal nasıl kaldırılır

Skype UWP uygulamasını Windows 10'da nasıl kaldıracağınızı ele aldık. Bu, iş için Skype adında farklı bir Skype sürümünün bulunduğunu ve sisteminize yüklediyseniz ondan kurtulmanın kolay olmadığını gösteriyor. Bu sürümü diğerinden ayırt etmek zor. Yanlışlıkla Microsoft mağazası uygulamasından yüklemeyi sonlandırabilirsiniz, ancak Microsoft Mağazası'ndan yüklenmiş diğer uygulamalar gibi Skype Kurumsal'ı kaldıramazsınız. İşte ondan nasıl kurtulabileceğiniz.

Office 365 kullanıcıları

Bir Office 365 kullanıcısıysanız, Skype Kurumsal'ı kaldıramazsınız. Office 365'i sisteminizden kaldırmak istemediğiniz sürece bunun için geçici bir çözüm yoktur. Gerçekten tek başına Office Suite kullanmak için durum yapar. Bir Office 365 kullanıcısıysanız ve sürekli çalışan iş için Skype'tan bıktıysanız, bir çözüm için Skype Kurumsal'ı Gizle bölümüne geçin.

İşletmeler için Skype'ı kaldırın

Skype Kurumsal'ı nerede kaldıracağınızı kontrol edecek ilk yer Denetim Masası'dır. Uygulamanın bu özel sürümü bir masaüstü uygulamasıdır. Denetim Masası'ndaki Programlar> Bir programı kaldır bölümüne gidin.

Yüklü programlar listesinde, Skype Kurumsal'ı arayın. Seçin ve Kaldır düğmesine tıklayın.

Office'in tek başına çalışan sürümünü kullanıyorsanız, yüklü uygulamalar listesinde Skype Kurumsal'ı bulamazsınız. Bunun yerine, Skype Kurumsal'ı kaldırmak için yüklü uygulamalar listesinde Microsoft Office Suite'i bulmanız, seçmeniz ve Değiştir'i tıklamanız gerekir.

Microsoft Office'in kurulmasına izin verin. Özellik Ekle veya Kaldır seçeneğini seçin ve süit tarafından yüklenen çeşitli uygulamaları listelediğinde, Skype Kurumsal'ı genişletin. Yanındaki açılır menüden, Uygun Değil'i seçin. Devam Et'i tıklayın ve uygulamanın işini yapmasına izin verin. Tamamlandığında, iş için Skype sisteminizden kaldırılacak.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10'da Skype UWP uygulaması nasıl kaldırılır

, Windows

Windows 10'da Otomatik Olarak Skype'ta Oturum Açmayı Durdurma

İşletmeler için Skype'ı gizle

Office 365 kullanıyorsanız ve Skype Kurumsal'ı kaldıramıyorsanız, uygulamanın başlangıçta otomatik olarak çalışmasını ve ön planda açılmasını engelleyebilirsiniz.

İşletmeler için Skype'ı açın. Uygulamanın ana ekranındaki dişli tekerleği düğmesinin yanındaki küçük ok düğmesini tıklayın ve Araçlar> Seçenekler'i seçin.

Seçenekler penceresinde, Kişisel sekmesine gidin ve hem '' Windows'ta oturum açtığımda uygulamayı otomatik olarak başlat '' seçeneğinin ve 'Ön planda uygulamayı başlat' seçeneğinin işaretini kaldırın.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da ekran sırası nasıl ayarlanır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.