Windows 10'da Skype UWP uygulaması nasıl kaldırılır

Skype, Microsoft'un satın aldığı ve o günden bu yana sürekli çalıştığı uygulamalardan biridir. Uygulamanın artık sosyal bir yönü var, Windows 10 kullanıcıları için masaüstü sürümü yüklemek ne de artık güvenli değil ve UWP sürümünde sınırlı seçenek ve sınırsız hata var. Uygulamadan çıkamazsınız, genellikle uyarıları gösteremez ve Skype'ta farklı bir cihazda oturum açtıysanız, uygulama masaüstünüzde zor çalışır. Uygulamadan bıktınız ve Discord veya Telegarm gibi daha iyi şeylere geçtiyseniz, Skype UWP'yi yalnızca birkaç tıklamayla kaldırabilirsiniz.

Son kullanıcıların genel olarak inandıklarının aksine, Skype sistemden kolayca çıkarılabilir. PowerShell ile uğraşmanıza gerek yok, ancak dilerseniz Skype UWP'yi oradan da kaldırabilirsiniz.

Skype UWP'yi Kaldırma

Başlat menüsünü açın ve uygulamaların listesine gidin. Listede ilerleyin ve Skype'ı bulun. Alternatif olarak, bulmak için Windows aramasını kullanın.

Uygulamayı bulduğunuzda, sağ tıklayın ve içerik menüsü bir kaldırma seçeneğine sahip olacaktır. Tıklatın ve açılan küçük onay kutusunda Kaldır 'ı tıklayın.

Skype UWP'yi Ayarlar uygulamasından da kaldırabilirsiniz. Ayarlar uygulamasını açın ve Uygulamalar grubuna gidin. Uygulamalar ve Özellikler sekmesine gidin ve yüklü uygulamaların doldurulmasını bekleyin ve ardından Skype'ı tıklayın; bir Kaldır düğmesini göreceksiniz. Tıklatın, açılan kutudaki kaldırma işlemini onaylayın; Skype sisteminizden silinecektir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10'da Otomatik Olarak Skype'ta Oturum Açmayı Durdurma

, Windows

Windows 10'da Movies & TV uygulaması uzantıları nasıl kaldırılır

Skype UWP'yi yükleyin

Skype'ı kaldırdığınıza pişman olduysanız veya tekrar kullanmanız gerekirse, uygulamayı geri almak gerçekten kolaydır. Tek ihtiyacınız olan Microsoft Mağazası uygulaması. Microsoft Mağazası uygulamasını açın ve arama kutusuna Skype yazın. İlk sonuç size doğru uygulamayı göstermelidir. Seçin ve uygulamanın sayfasındaki Kur düğmesine tıklayın.

Skype UWP uygulamasında 'eksik' birçok özellik vardır. Kullanıcılar, uygulamanın masaüstü sürümünden belirli bir şekilde davranmaya alışıktı. Ondan vazgeçememeniz ve bunun yerine çevrimiçi gösterimi durdurmak veya bildirim almayı durdurmak için uygulamadan çıkmak zorunda kalmanız muhtemelen uygulamanın en kötü yönlerinden biridir. Kullanıcılar, uygulamanın başlangıçta çalışmasını da durduramazlar. Bu noktada, canlı altyazıları ve yerel arama kaydetme özelliği tek tasarruf yetkisidir.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da bilinmeyen bir aygıt Aygıt Yöneticisi'nde nasıl düzeltilir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.