Windows 10'da Skype'ta ses cihazı nasıl değiştirilir

Windows 10 sistemine birden fazla ses cihazı bağlayabilirsiniz. Hepsini bir kerede kullanmak zorunda değilsiniz, ancak çeşitli aygıtları ona bağlı tutabilir ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda aygıtları sistem tepsisinden değiştirebilirsiniz. Bağlandığınız ses cihazları Skype ile kullanılabilir. Skype, Windows 10'da kullanmakta olduğunuz ses cihazını otomatik olarak değiştirmez. Aramayı başlattığınızda kullandığınız cihaza yapışır, böylece Skype'ta ses cihazını değiştirmek istiyorsanız, yapmanız gereken yani uygulamanın ayarlarından.

Skype'ta ses cihazı

Skype'ta kullanmak istediğiniz cihazın sisteminize bağlı olduğundan emin olun. Kablolu veya kablosuz bir cihaz olabilir. Aygıtın doğru bağlanıp bağlanmadığını kontrol etmek için, Sistem Tepsisindeki ve menüden hoparlör simgesini tıklatarak cihazın listelendiğinden emin olun.

Ardından, Skype uygulamasını açın ve sol sütunun sağ üstündeki diğer seçenekler düğmesine tıklayın. Menüden Ayarlar'ı seçin.

Ayarlar penceresinde, Ses ve Video sekmesine gidin ve Mikrofon'un yanındaki açılır menüyü açın ve kullanmak istediğiniz ses cihazını seçin. Hoparlörler için bunu tekrarlayın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10'da Bir Uygulamaya Ses Aygıtı Atama

, Windows

Windows 10'da Klavye Kısayoluyla Ses Aygıtlarını Değiştirme

Menüde 'Varsayılan iletişim cihazı' olarak adlandırılan bir seçenek olduğunu fark edeceksiniz. Varsayılan iletişim cihazı, Windows ses ayarlarında ayarlanır. Bu, Skype gibi uygulamaları kullanırken her zaman kullanılacak belirli bir ses cihazı ayarlamanızı sağlar. Skype ile her zaman kullanmayı tercih ettiğiniz bir cihazınız varsa, önce varsayılan iletişim cihazı olarak ayarlamanız ve ardından Skype'ta seçeneğini seçmeniz gerekir.

Aynı cihazı diğer uygulamalarla kullanmayı planlıyorsanız, ses iletişim cihazını varsayılan iletişim cihazını kullanacak şekilde ayarlamak yerine Skype'ta değiştirmek iyi bir fikirdir.

Ses cihazını Skype orta çağrısında değiştirebilirsiniz. Uygulama bunu yapmanıza izin verir, ancak değişikliğin aramayı kesmeyeceğinin garantisi yoktur. İdeal olarak, bir arama yapmadan önce cihazı ayarlamanız veya unutursanız bir aramayı sonlandırmanız ve sonra değişikliği yapmanız gerekir.

İsterseniz, Skype ile kullandığınız web kamerasını da değiştirebilirsiniz. Bağlayın ve sisteminizin algıladığından emin olun. Aynı Ses ve Video sekmesinden değiştirebilirsiniz. Web Kamerası'nın yanındaki açılır menüyü açın ve kullanmak istediğinizi seçin. Yine, arama sırasında değişiklik yapmamalısınız.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da CPU sıcaklık uyarıları nasıl alınır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.