Windows 10'da Skype'taki insanların önerilerini nasıl devre dışı bırakabilirsiniz?

Skype, aramaları daha iyi hale getirmek için yeni özellikler ekliyor. Aramalar için altyazılar eklendi ve şimdi video görüşmesinde arka planı bulanıklaştırmanıza izin veriyor. 'Sosyal' tarafını terk ediyor gibi görünmüyor ancak bu yüzden Skype'ta insanlara önerilerde bulunacaksınız. Bu öneriler, Son Sohbetler sütununda görünür. Bunları geçici olarak gizleyebilirsiniz ancak kalıcı olarak devre dışı bırakmadığınız sürece geri dönerler. İşte nasıl.

Skype'taki kişilerin önerilerini devre dışı bırakın

Skype'taki kişilerin önerilerini kalıcı olarak devre dışı bırakmak için uygulamayı açın ve sol sütunun sağ üstündeki diğer seçenekler düğmesine tıklayın. Açılan menüden, Ayarlar'ı seçin.

Ayarlar penceresinde Rehber sekmesine gidin. Kişiler sekmesinde Gizlilik'i seçin. Gizlilik ekranında, 'Öneri Al' anahtarını kapatın; Skype'ta artık insanların önerilerini görmeyeceksiniz.

'Önerilerde görün' anahtarını da kapatmak isteyebilirsiniz. Bunu yapmak, başkalarına eklemek için önerilen bir kişi olarak görünmenizi engeller.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

Chrome'daki Sekme Önerilerine Geçiş Nasıl Devre Dışı Bırakılır

, Windows

Windows 10'da Otomatik Olarak Skype'ta Oturum Açmayı Durdurma

Öneriler, kişilerinizdeki kişilerden gelir. Skype rastgele insanlar önermez ve neredeyse her zaman uygulamanın önerdiği adları tanırsınız. Skype, kullanıcıların Skype adları ve e-posta adresleri aracılığıyla eklenmelerini sağlar. Muhtemelen, bir başkasının e-postası diğer iletişim bilgileriyle birlikte kaydedilmiştir ve Skype size sohbet edebileceğiniz kişileri göstermek için kullanıyor.

Bu tam olarak bir gizlilik ihlali değil. Kişiler uygulamasının ve Skype'ın Windows 10'daki kişilerimize erişebildiğini biliyoruz. Skype, görmesi engellenmiş olduğu bilgisine erişmiyor. Bit ile ilgili gerçek, diğer insanlara sizi eklemelerini önerdiği yerdir. Yine, bu insanlar zaten en azından e-postanızı kendi bağlantılarında buluyorlar, bu yüzden Skype sizi ilk başta önerebilir ancak Skype üzerinden her bir kişiyle konuşmak istemeyebilirsiniz. Neyse ki, etkin olduğunu biliyorsanız Skype devre dışı bırakabilirsiniz ve Skype bu 'özelliği' varsayılan olarak etkin hale getirir.

Bu işteyken, insanların Skype'ta sizi aramalarını da durdurabilirsiniz. Bunu yapma seçeneği, kişilerin altındaki aynı Gizlilik ekranındadır. Bu seçenek devre dışı bırakıldığında, size Skype üzerinden kimlerin mesaj gönderebileceği ve gönderemeyeceği konusunda daha fazla kontrol sahibi olursunuz. Özellikleri ilgilendirir, ancak yine de hepsi için bir kapatma anahtarı olduğu bir rahatlama.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da Dosya Gezgini'nde adres çubuğundan uygulamalar nasıl çalıştırılır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.