Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/forge/windowsyardim.com/wp-content/themes/napoli/functions.php on line 73
Windows 10'da Sürüm Önizleme halkasına nasıl katılır | Windows Yardım

Windows 10'da Sürüm Önizleme halkasına nasıl katılır

Windows 10 kullanıyorsanız, muhtemelen kullanıcıların işletim sisteminin sınamalarını çalıştırmalarına izin veren Insider programını duymuşsunuzdur. Bu yapılar, özellikler, hata düzeltmeleri ve hatalar açısından normal, sağlam yapıya atılmış birçok adımdır. Microsoft, ana PC'nizde bir Insider halkası kurulumunun çalıştırılmamasını önerir. Bilmeyeceğiniz şey, bir araya getirebileceğiniz ve Insider Fast halkasındakiler kadar dengesiz olmayan yapılar oluşturabileceğiniz başka bir halka olduğudur. Bu, Yayın Önizleme halkasıdır.

Yayın Önizleme halkası

Yayın Önizleme halkası, Insider Fast ve Slow halkalarının yaptığı kadar sık güncelleme almaz. Aslında, bu halka yalnızca büyük bir özellik güncellemesi kararlı kanala yaylanmak üzereyken güncelleme alır, Yayın Önizleme halkası önce yapıyı alır.

Çoğu durumda, Yayın Önizleme halkasının aldığı yapı sabit kanala yuvarlanacak olandır. Elbette bu bazen garanti edilmez, çünkü Yayın Önizleme halkasındaki kullanıcılar yapıyı oluşturduğunda ve düzeltilmesi gereken yeni hatalar / sorunlar ortaya çıkar. Konuşma konusu olan mesele; Ekim 2018 güncellemesi.

Sürüm Önizlemesi halkasına katılın

Windows 10'un son kararlı sürümünü kullanıyorsanız Sürüm Önizleme halkasına katılabilirsiniz. Ayarlar uygulamasını açın ve Güncelleme ve Güvenlik ayarları grubuna gidin. Windows Insider Program sekmesini seçin.

Başlayın düğmesine tıklayın ve programa katılmak için kullanmak istediğiniz hesabı seçin.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10 Insider Kuruyor

, Windows

Yeni Bir Windows Insider Derlemesi Yayına Girdiğinde Uyarı Alın – IFTTT Tarifi

Katılmak istediğiniz 'ring' için üç seçenek sunulur. 'Yalnızca düzeltmeler, uygulamalar ve sürücüler' seçeneğini belirleyin; Önizleme Yayın halkasının bir parçası olacaksınız. Kullanılabilir yeni bir güncelleme varsa, sisteminize indirilir ve kurulur.

Katılmalı mısın?

Yayın Önizlemesi, Hızlı ya da Yavaş halkalara taktığınızdan daha kararlı olacaktır. Bu yapılar genel olarak kullanıcılar tarafından kullanıma hazırdır ve yalnızca son bir aylık testten geçmektedir. Hızlı ve Yavaş halkaların oluşturduğundan çok daha stabil ve çoğunlukla güvenli ve sağlam.

En yeni özellikleri almaya istekliyseniz, ancak Hızlı / Yavaş halkaların dengesizliğini riske atmak istemiyorsanız, bu yapı katılmaya değer. Kararlı kanal sonunda bu güncellemeyi bir ay içinde alacak, ancak piyasaya sürülme evrensel olmayacak. Birkaç ay sonra, Medya Oluşturma aracı güncellenir, böylece Windows güncellemeleri aracılığıyla alamazsanız bile güncellemeyi zorlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da anakart modeli nasıl bulunur başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.