Windows 10'da tanınmayan fare tıklamaları nasıl düzeltilir?

Bir fare, bazı kullanım durumlarında trackpad'den daha iyi bir cihazdır. Hareket tuşu harika bir cihaz ancak örneğin oyun oynuyorsanız kullanmazsınız. Bir fare ister kablolu ister kablosuz olsun, bazen işe yarayabilir. Farenizdeki tıklamaların kaydedilmediğini fark ediyorsanız ve bir tıklamanın gerçekleştirilmesi için genellikle birden fazla kez tıklamanız gerekiyorsa, farenizde, sürücünüzde veya işletim sisteminizde yanlış bir şeyler olabilir. İşte Windows 10'da tanınmayan fare tıklamaları düzeltmeyi deneyebileceğiniz birkaç şey.

İzolasyon Sorunu

Fare problemlerinizin farenizle veya işletim sisteminizle ilgisi olabilir. İkisinden hangisinin ve hangisinin kolay olduğunu yalıtmanız gerekir. Her şey, kendi sisteminizle aynı sürümü çalıştıran ikinci bir Windows 10 sistemine ve ek bir fareye erişiminizin olup olmamasına bağlıdır.

Sorunlu farenizi ikinci sisteme bağlayın ve bir süre kullanın. Sorun devam ederse, sorun sizin farenizin olma ihtimali yüksektir. Sorun çözülmezse, bu sizin işletim sisteminizdir.

Güvende olmak için, ikinci fareyi de kendi sisteminize bağlamanız ve bir süre kullanmanız gerekir. Sorununuz ortadan kalkarsa, büyük olasılıkla dikkat etmesi gereken farenizdir.

Düzeltmeler

Sisteminizde aşağıdaki düzeltmeleri deneyin.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10'da Bağlantıyı Kesen Kablosuz USB Fare Nasıl Onarılır

, Windows

Windows 10'da USB Aygıtı Tanınmayan Hatası Nasıl Onarılır

Pili Değiştir

Kablosuz bir fare kullanıyorsanız, onunla yeni bir pil kullanmayı denemelisiniz. İyi bir ölçüm yapmak için, kablosuz klavye kullanıyorsanız aynısını yapın. Genellikle kablosuz fare gibi kablosuz çevre birimlerinde, bataryayı değiştirmek, cihazınız ne zaman harekete geçmeye başladığında denemeniz gereken bir şeydir.

Port Değiştir

Önceki düzeltme yalnızca kablosuz bir fare için geçerlidir. Bu, hem kablolu hem de kablosuz bir fare için çalışıyor. Kablolu farenizin bağlı olduğu veya kablosuz farenizin bağlı olduğu bağlantı noktasını değiştirmeyi deneyin. Aynı bağlantı noktasına farklı bir cihaz bağlayın ve doğru çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Olmazsa, bağlantı noktanız sorun olabilir.

Bağlantı noktasını değiştirmek farenizle ilgili sorunları düzeltirse, o zaman sorun bu sizin sisteminizdir. Özellikle, bu limanlar.

Sürücüleri Kontrol Et

Ancak, fare sürücüleri nadiren güncellenir, bu hiçbir zaman güncelleme yapmadıkları anlamına gelmez. Fare sürücüsünün yakın zamanda güncellendiğini görmek için Aygıt Yöneticisi'ne bakın. Varsa, eski sürüme geri dönmeyi deneyin. Ayrıca sürücüyü tekrar kaldırıp tekrar yardımcı olabilir.

Fare Ayarlarını Kontrol Et

Denetim Masası'nı açın ve Donanım ve Ses'e gidin. Aygıt ve yazıcılar altında, Fare'yi tıklatın. Bu, fareniz için ayarları olan yeni bir pencere açacaktır. Hem Düğmeler hem de İşaretçi Seçenekleri sekmelerini ziyaret etmek istiyorsunuz.

Çift tıklamaların hızını değiştirebilir ve işaretçinizi hızlandırabilirsiniz. Her ikisi de farenizin performansını artırmanıza yardımcı olabilir.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da bir VCF dosyası nasıl düzenlenir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.