Windows 10'da TeamViewer'da Ses Nasıl Etkinleştirilir (ve Diğer İpuçları)

Geçen gün, TeamViewer'ı kullanarak arkadaşımın bilgisayarındaki bir sorunu giderdim. Ve rahatsızlığımın çok ötesinde, diğer taraftan gelen sesin olmadığını anladım. Ses gerektirmeyen bir sorun olsaydı, memnuniyetle giderdim. Ancak şansın olacağı gibi, açık bir şekilde ses gerektirdiği VLC ile ilgili bir sorun oldu.

Bu gibi durumlarda, ses ayarları genellikle suçludur. Bireysel modülle (Uzaktan Kumanda veya Toplantı) veya müşterinin makinesinde çalıştığınız programla ilgili olabilir.

Bu nedenle, bugün bu yayında, hem yönleri hem de Windows 10 bilgisayarlarda TeamViewer'da sesi nasıl etkinleştireceğinizi gösteriyoruz.

Also on Guiding Tech
How to Fix Bluetooth Headset Mic Not Working With Windows 10

Read More

Uzaktan Kumanda Oturumlarında Ses

1. Adım: Ekip Görüntüleyici'yi açtıktan sonra ana pencereye gidin ve Ekstralar> Seçenekler'e tıklayın.

Adım 2: Uzaktan kumandayı (üstteki üçüncü seçenek) tıklayın ve Uzaktan kumanda varsayılanları bölümünün altındaki 'Bilgisayar seslerini ve müziğini çal' seçeneğini işaretleyin.

Sesin normal uzaktan kumanda oturumlarında çalışması için, yukarıdaki seçeneklerin her iki bilgisayarda da etkin kalması gerekir.

Bununla birlikte, hala VLC gibi diğer uygulamalardan ses çalma ile ilgili sorunlarla karşılaşıyorsanız, VLC'nin ses ayarlarına bir göz atmanız işe yaramalıdır.

VLC'de, Araçlar> Tercihler'e tıklayın ve Ses sekmesini seçin. Bir kez, Çıktı bölümüne gidin ve çıktı modülünü WaveOut ses çıkışı olarak tıklayın. Hoparlörler seçin ve Tamam'a basın.

Toplantılarda Ses

Neyse ki, TeamViewer toplantılarında, ses ayarları toplantı arayüzünde yer almaktadır. Ekrandan ayrılmanız gerekmediği anlamına gelir.

Bir toplantı başlattıktan sonra, Ekran Paylaşımı kartındaki Cog simgesine dokunun. Bilgisayar seslerini ve müziği paylaş'ı seçin. Bu kadar. Diğer taraftaki katılımcılar sesi hemen hemen duyabilecekler.

Konuşmuyorken mikrofonu kapalı tuttuğunuzdan emin olun. Bekle, hepsi bu değil.

Also on Guiding Tech

.camp-list-1232{background-image:linear-gradient(to left,rgba(42,0,113,.3),rgba(42,0,113,.8) 50%),url(‘https://cdn.guidingtech.com/imager/media/assets/198326/Windows-10-Night-Light-Not-Working-Featured_1584714de1996cb973b8f66854d0c54f.png?1530280943’);background-size:cover;background-position:center center}

#windows 10

Click here to see our windows 10 articles page

Daha fazla TeamViewer Tricks

1. Kayıt Oturumlarını Otomatik Olarak Kaydetme

Uzaktan Kontrol oturumlarını otomatik olarak kaydedebileceğinizi biliyor muydunuz? Evet, doğru okudun. Bu hile ayrıca Ekstra> Seçenekler> Uzaktan kumanda altındadır ve özellikle Kaydet düğmesine dokunmayı unutursanız özellikle kullanışlıdır.

Tek yapmanız gereken Ekstra> Seçenekler> Uzaktan kumandaya gitmektir ve otomatik kayıt seçeneğini işaretlemektir. Bu şekilde, her oturum başlattığınızda kayıt düğmesine dokunmakla uğraşmak zorunda kalmazsınız.

2. Hızını Optimize Edin

Yalnızca uzaktan oturumlar (ve görüntülü görüşmeler) filmlerdeki gibi kesintisiz ve kristal berraklığında olabilir. Ne yazık ki, gerçeklik ve beklentiler çok farklı. Biraz gecikme biraz kabul edilebilir, ancak imlecin uyum ve patlamalar halinde hareket ettiği zamanlar oldukça sinir bozucu olabilir.

Neyse ki, bu hız optimize ederek bir ölçüde sabitlenebilir. Görüntüle'ye tıklayın ve Optimize hızını seçin. Ayrıca, kötü ya da yavaş bir bağlantınız varsa, Optimize Kalitesine bir tıklama da yardımcı olacaktır.

3. Onay Kutusunu Ayarlayın

Uzaktan Denetim oturumuna katıldığınızda, TeamViewer'ın varsayılan ayarları bilgisayarınıza tam erişime izin verir. Ancak aracın izninizi istemesini istiyorsanız (kontrolü vermeden önce), aynı zamanda yapılabilir.

Bunu yapmak için Gelişmiş seçeneklere (Ekstralar> Seçenekler) gidin ve 'Bu bilgisayara bağlantı için gelişmiş ayarlar' yazan kartı bulmanız gerekir. Erişim denetimi altında, Özel ayarlar'ı seçin ve Yapılandır'a tıklayın.

Bu bilgisayarı kontrol etmek için açılır listeye tıklayın ve Onaydan sonra seçin ve işte bu kadar!

4. Pro gibi yeniden başlatın

İstemci makinesini yeniden başlatmanız gerekiyorsa, yeniden Başlat düğmesine basmanın standart eyleminin TeamViewer'ı kapatacağını biliyoruz. Ayrıca, değişikliklerin yürürlüğe girip girmediğini görmek için bağlantıyı yeniden açmanız gerekir. Şey, senin için daha kısa bir yolumuz var.

Araç Çubuğunda Eylem'e tıklayın ve Yeniden Başlat'ı seçin. Bu işlem, yalnızca diğer taraftaki makinede Windows Oturum Açma parolası etkinleştirilmişse sorunsuz çalışır.

Also on Guiding Tech
How to Protect Your PC From Remote Attacks

Read More

Bir Pro gibi Uzaktan Oturumları Al

Kuşkusuz TeamViewer uzaktan erişimi kolaylaştırdı. En iyi şey, birden fazla platformda uyumlu olması ve ücretsizdir. Ayrıca, birden fazla uzaktan oturuma izin verir. Bir destek programının parçası olarak kullanmadığınız sürece, uzaktan yardım, günlük olarak ihtiyaç duyulan bir şey değildir. Benim için, genellikle babamın biraz eski sistemi ile yardım etmek için ayrılmış.

Ya sen? TeamViewer'ı ne sıklıkla kullanmanız ve hangi özellikleri sık sık kullanma eğiliminiz var?

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da Birincil Fare Düğmesini Değiştirme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.