Windows 10'da tema sistem tepsisinden nasıl değiştirilir

Windows 10'un karanlık bir teması var. UWP uygulamaları ile sınırlıdır ve şimdiye kadar, bazı istisnalar dışında yalnızca stok UWP uygulamaları bunu desteklemektedir. Masaüstü uygulamalarının karanlık bir teması yoktur, hatta Denetim Masası bile yoktur, bu yüzden kesinlikle çok şey isteyen var. İstediğiniz zaman açık / koyu temasına geçebilirsiniz, ancak bunu Ayarlar uygulamasından yapmanız gerekir. Alternatif olarak, Kolay Karanlık Mod adlı bir uygulamayı kullanabilir ve temayı sistem tepsisinden değiştirebilirsiniz.

Sistem tepsisinden değişiklik temasını değiştirme

Windows 10'daki Eylem Merkezi'nde açık / koyu teması için bir geçiş yoktur. Kutudan çıktığında, temaların ne zaman değiştiğini bile planlayamazsınız, böylece Windows 10 temalar arasında geçiş yapmanın hızlı ve kolay bir yolunu alamaz.

Easy Dark Mode'u indirin ve çalıştırın. Açık / koyu tema arasında geçiş yapacak olan sistem tepsisine küçük bir kare düğme ekler. Halen açık temayı kullanıyorsanız, düğmeyi tıklamak sizi koyu temaya dönüştürecektir. Aynı şekilde, karanlık temayı kullanıyorsanız, düğmeyi tıklatmak sizi ışık temasına geçirecektir.

Uygulamayı başlangıçta çalışacak ve ilk çalıştırıldığında otomatik olarak belirli bir temaya geçecek şekilde ayarlayabilirsiniz.

Varsayılan olarak, Kolay Karanlık Modu sistem tepsisindeki bir düğmeden çalışır, ancak geçişi ekranınızda bir yere yerleştirmek istiyorsanız, bunu uygulama ayarlarından yapabilirsiniz. Ek olarak, uygulamayı önyükleme sırasında otomatik olarak başlaması için de ayarlayabilirsiniz.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10'da zamana göre koyu ve açık temalar otomatik olarak nasıl değiştirilir?

, Windows

Windows 10'da Güç Planını Sistem Tepsisinden Nasıl Değiştirirsiniz?

Uygulamanın gerçekten iyi çalışıyor. Tema değişikliği, düğmeye tıklatmayla gerçekten değişen tema arasında 1-2 saniyelik bir gecikme olsa da kusursuz. Daha eski bir sisteminiz varsa, temanın değişmesi daha uzun sürebilir.

Bu, Windows 10'da eksik olan birçok şeyden yalnızca biridir. Microsoft, sistem tepsisine bir geçiş ekleyemeyebilir, ancak Eylem Merkezi'ndeki bir geçişi mümkün kılar. Bir sonraki büyük Windows 10 sürümü, Eylem Merkezi'ne bir parlaklık geçişi ekleyecektir, bu yüzden belki de temayı değiştirmenize izin veren bir geçiş, sonunda orada da eklenebilir.

Karanlık temayla ilgili olarak, Microsoft'un kapsayacak çok yeri vardır. Birincisi, tema hala tam olarak uygulanmadı. Tüm stok masaüstü uygulamaları desteklememektedir ve eğer tema sadece UWP uygulamaları için ise, en az on yıl boyunca eksik kalacaktır.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da tüm OSD'ler nasıl gizlenir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.