Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/forge/windowsyardim.com/wp-content/themes/napoli/functions.php on line 73
Windows 10'da TrustedInstaller ayrıcalıklarına sahip uygulamalar nasıl çalıştırılır | Windows Yardım

Windows 10'da TrustedInstaller ayrıcalıklarına sahip uygulamalar nasıl çalıştırılır

Bir kullanıcının kullandığı Windows 10'daki yönetici hesabı size işletim sistemi üzerinde tam kontrol sağlamaz. İşletim sisteminin çoğu yönünü değiştirebileceksiniz ancak hala kilitlenmiş birçok alan var. Bu alanlar veya fonksiyonlar farklı bir 'kullanıcı' tarafından kontrol edilir, yani TrustedInstaller. TrustedInstaller'a ait işlemler ve konumlar yönetici kullanıcı tarafından değiştirilemez. Bu işlemlerden herhangi birini değiştirmek için, TrustedInstaller'dan mülkiyeti almanız veya uygulamayı TrustedInstaller ayrıcalıklarıyla çalıştırmanız gerekir. TrustedInstaller ayrıcalıklarına sahip uygulamaları şu şekilde çalıştırabilirsiniz.

TrustedInstaller ayrıcalıklarıyla çalıştır

TrustedInstaller ayrıcalıklarına sahip uygulamaları çalıştırmak için PowerRun adlı ücretsiz bir uygulamayı indirmeniz gerekir . Varsayılan olarak, ona eklediğiniz herhangi bir uygulama TrustedInstaller ayrıcalıklarıyla çalıştırılabilir. Doğrudan Kayıt Defteri düzenleyicisini ve TrustedInstaller haklarına sahip Komut İstemi'ni başlatmak için düğmelere sahiptir. Diğer tüm uygulamalar için, üstteki artı düğmesini tıklayabilir, dosyanın EXE'sini seçebilir ve ardından PowerRun üzerinden çalıştırabilirsiniz.

Ayrıca eklemek için dosyaları ve işlemleri (bir uygulamadan bu uygulamaya) sürükleyip bırakabilirsiniz.

PowerRun, normal sistem yönetici haklarına sahip uygulamaları çalıştırmak için de kullanılabilir. Bunu yapmak için INI dosyasını değiştirmeniz gerekir. Bu dosya, PowerRun'u ayıkladığınız klasörde bulunur. Not Defteri ile açabilirsiniz. TrustedInstaller = satırı arayın ve 1 değerini 0 ile değiştirin, değişikliği dosyaya kaydedin ve uygulamayı kapatın ve yeniden çalıştırın.

Uygulama listesini INI dosyasından da düzenleyebilirsiniz. [FileList] altına bakın ve eklemek istediğiniz uygulamaları ekleyin veya kaldırın. Bir dosya adından önce gelen 1 değere dikkat edin. Bu, TrustedInstaller ayrıcalıklarına sahip olacağını gösterir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10'da TrustedInstaller'a sahiplik nasıl verilir

, Windows

Windows 10'da Dosya Gezgini nasıl yönetici haklarıyla çalıştırılır

Uyarı kelimesi

PowerRun, normalde birkaç ekstra adım gerektiren dosya ve işlemleri değiştirmeyi kolaylaştırır. Yani, TrustedInstaller rahatsız edici kullanıcılara Windows 10'un eklediği bir şey değildir. Ekstra koruma sağlamak içindir ve ne yaptığınızı bilmiyorsanız, TrustedInstaller'in sahip olduğu hiçbir şeyi değiştirmeye çalışmamalısınız.

Bu uygulama uygulamaları açmak için go-to-tool olmamalıdır. Birincisi, TrustedInstaller kullanıcısının sahip olmadığı herhangi bir şeyi değiştirmeye çalıştığınızda sorunla karşılaşırsınız. İkinci olarak, işletim sisteminin kritik yönlerini değiştirebileceğiniz konusunda sizi uyaran tüm uyarıları kaldıracak bir uygulama kullanmak sadece kötü bir uygulamadır.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da komut çıktısının Komut İstemi ve PowerShell'den dosyaya kaydedilmesi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.