Windows 10'da tüm OSD'ler nasıl gizlenir

Bu iki şeyden birini değiştirmek için klavyenizdeki özel ses ve parlaklık tuşlarını kullandığınızda, değişikliği gösteren bir ekran görüntülenir. Bu OSD birçok kullanıcı tarafından beğenilmez. Bununla ilgili en büyük sorun, etrafta çok uzun süre kalmasıdır. Bunu reddetmenin yolu yok. Yalnızca OSD birimini devre dışı bırakabilir veya isterseniz OSD'leri HideVolumeOSD adlı bir uygulamayla gizleyebilirsiniz .

Uygulamayı yalnızca adına göre değerlendirirseniz, yalnızca OSD birimini gizleyecek gibi görünüyor, ancak Windows 10'un eklediği tüm OSD'leri gizliyor. Bu parlaklık OSD'nin yanı sıra Uçak modu OSD'sini de içerir.

Tüm OSD'leri gizle

HideVolumeOSD'yi indirin ve yükleyin. Tek yapmanız gereken uygulamayı çalıştırmak ve Windows 10'un sahip olduğu her bir OSD'yi gizleyecektir.

Bu, hiçbir şey çalmazken veya yukarı / aşağı tuşlarını kullanırken ses seviyesi açma / azaltma tuşlarını kullanırken gördüğünüzde gördüğünüz basit çubuk kontrolü için geçerlidir. Ayrıca, bir şey çalarken elde ettiğiniz daha büyük OSD'yi de gizler ve ses seviyesini değiştirmek için ses seviyesi artırma / azaltma kontrolünü kullanırsınız.

Windows 10 bu OSD'yi ayarlayabileceğiniz bildirim gecikmesiyle gruplandırır. Bildirim gecikmesi, bir tost bildiriminin, otomatik olarak görevden alınmadan önce ekranda ne kadar süre kalacağına karar verir. Bunu 5 saniyenin altına ayarlayamazsınız ve bu bildirimler için anlamlıdır. OSD için, üçüncü taraf uygulamalara başvurmak zorunda kalmadan devre dışı bırakmanın bir yolu olmalıdır. Başka bir şey değilse, Escape tuşunu veya farklı bir tuş kombinasyonunu devre dışı bırakabilmelidir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10'da Klavye Kısayoluyla Uygulamalar Nasıl Gizlenir

, Windows

Windows 10'da Parlaklık Kaydırıcı Nasıl Eklenir

Klavye kontrolleri bu uygulama çalışırken çalışmaya devam eder. Geçerli ses seviyesinin ne olduğunu kontrol etmek istiyorsanız, sistem tepsisindeki hoparlör simgesine yakından bakabilirsiniz. Ses seviyesini yansıtacak şekilde değişir. Yalnızca dört seviyeye sahip olduğu için doğru bir şekilde iletişim kurmayacak, ancak size bir ipucu verecek. Benzer şekilde, Uçak modunu etkinleştirirseniz, WiFi simgesi Uçak simgesi ile değiştirilecektir. Anlamadığınız tek görsel gösterge parlaklık için olanıdır.

Uygulamanın oldukça ileri düz ve ek ayar yok. Hangi OSD'nin gizlendiğini ve hangisinin OSD biriminin gizlendiğinden beri hangisinin gizlendiğini ve hangilerinin mantıklı olmadığını seçemezsiniz. Bu uygulamanın hedeflemediği OSD'leri gizleyebileceği göz önüne alındığında, Windows 10'un tüm OSD'lere aynı şekilde davrandığı ve aralarında gerçekten ayrım yapamayacağınız anlamına gelir.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da atlama listesinde daha fazla öğe nasıl elde edilir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.