Windows 10'da tuş vuruşlarını gösterme

Tuş vuruşlarını görselleştirmek, bir uygulama için klavye kısayollarını öğrenmenin harika bir yoludur. Bunun dışında bir screencast kaydetmeniz gerekiyorsa, ekranda tuş vuruşlarını göstermek ve düzenleme sırasında kendinize çok fazla iş bırakmak için iyi bir fikirdir. Windows 10'da tuş vuruşlarını göstermek için iyi ve özelleştirilebilir bir araca ihtiyacınız varsa, Carnac'ı denemelisiniz.

Tuş vuruşlarını göster

Carnac'ı indirin ve çalıştırın. Uygulamaya açık kaynak kodlu ve yüklü olması gerekmez. Çalıştırdığınızda, doğrudan sistem tepsisine gider. Varsayılan olarak, hangi fare düğmesinin tıklandığını vurgulayan tuş vuruşlarını ve fare tıklamasını gösterir. Uygulamayı çalıştırdıktan sonra yapmak istediğiniz ilk şey onu özelleştirmek. Ayarlarını açmak için, sistem tepsisindeki uygulamanın simgesine çift tıklayın.

Genel Sekmesinde, tuş vuruşu ekranınızda nerede gösterileceğini seçebilirsiniz. Görüntüyü konumlandırmak için üst, alt, sol ve sağ kaydırma kaydırıcılarını kullanın. Carnac çoklu monitörleri desteklemektedir, böylece hangi tuş vuruşunu izleyeceğinizi seçebilirsiniz. Bu ayara dikkat edin, çünkü her taraftan çok fazla ofset yaparsanız, görsel kesilebilir.

Uygulamanın görselini konumlandırdıktan sonra, Klavye sekmesine gidin. Burada, uygulamanın tüm tuş vuruşlarını veya yalnızca değiştirici tuşları içerenleri gösterip göstermeyeceğini özelleştirebilirsiniz. Görseli, yazı tipi boyutunu, opaklığını ve rengini de özelleştirebilirsiniz.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

Mac OS X

MacOS'ta Ekranınızda Tuş Vuruşlarını Gösterme

, Windows

Windows'ta Tuş Vuruşları Ve Fare Tıklamaları Nasıl Görsel Olarak Gösterilir

Fare sekmesi, fare tıklamaları ekranınızda nasıl gösterileceğini özelleştirebileceğiniz yerdir. Fare tıklamalarının gösterilmesini istemiyorsanız, 'Fare tıklamalarını göster' seçeneğinin işaretini kaldırın. Bu seçenek, biraz uygulayıcı olsa da, eğer geçerli değilse, Durdur Opaklık kaydırıcısının değerini 1 olarak ayarlayın, uygulamadan çıkın ve tekrar çalıştırın. Bu hile yapmalı.

İşte tuş vuruşlarının ekranınızda nasıl göründüğü.

Uygulama, bazı kullanıcılar için eksiklik yaratabilecek her iki monitörde de tuş vuruşlarını göstermiyor ancak her şeyi kusursuz yapıyor. Görüntünün masaüstünüzde görülmesi kolay değilse, herhangi bir arka plana uyacak şekilde özelleştirebilir ve ekranınızda ne kadar görünür kalacağını da değiştirebilirsiniz. Herhangi bir screencasting aracına kaydedilmesi gerekir, böylece endişelenecek bir şey kalmaz. OBS aracı ve Snagit ile birlikte çalışır.

Uygulama aktif gelişimde değil, ancak Windows 10 1809'da test ettik ve sorunsuz çalışıyor.

Mac kullanıyorsanız ve tuş vuruşlarını göstermeniz gerekiyorsa, bunu sizin için yapabileceğiniz harika bir uygulama var.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da mic ses düzeyi nasıl sınırlanır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.