Windows 10'da uygulamaları açarken Başlat Menüsünü açık tutma

Başlat Menüsü, uygulamaları açabileceğiniz iki farklı görünüme sahiptir; uygulamaların listesi ve sık kullandığınız uygulamaların sabitlenmiş bölümleri. Her iki durumda da, bir uygulamaya tıkladığınızda, uygulama açılır ve yalnızca bir uygulamayı açmak istediğinizi varsayar, çünkü Başlat Menüsü otomatik olarak kapanır. Birden fazla uygulama açmak istiyorsanız, Windows tuşunu basılı tutarak Başlat Menüsünü açık tutabilirsiniz.

Başlat Menüsünü açık tutun

Bu, hem uygulamaların liste görünümünde hem de sabitlenmiş fayans görünümünde çalışan yeterince basit bir numaradır. Çok iyi bilinmiyor çünkü Microsoft, Başlat Menüsü'nü açık tutmak için kullanılan klavye kısayolunu değiştirdi. Windows'un eski sürümlerinde, yani Windows 7'de Shift tuşunu basılı tutarak hile yaptınız. Windows 10'da, klavyenizdeki Windows tuşu.

Uygulamaları bu şekilde açtığınızda, temelde pencerelerin odaklanmaya zorlanmadığı anlamına gelen 'arka planda' açık görünüyorlar. Başlat Menüsü her zaman odaktadır ve döşemeleri tıklatmaya devam edebilir ve / veya uygulamaların listesine göz atabilirsiniz.

Açık olması için, Windows tuşuna bir kez dokunmanız ve sonra bırakmanız gerekir. Siz Windows tuşunu bırakana kadar Başlat Menüsü açılmaz. Başlat Menüsü açıldığında, Windows tuşunu basılı tutmanız ve ardından listedeki kutucukları veya uygulamaları açmanız ve ayrıca Başlat Menüsünü açık tutmanız gerekir.

Windows tuşunu basılı tutmadan Başlat Menüsü'nün açık kalmasını istiyorsanız, ne yazık ki, bunu yapmanın bir yolu yoktur. Eylem Merkezi, Windows kayıt defterini düzenleyerek el ile iptal edene kadar açık tutulabilir, ancak Başlat Menüsü için çalışan bir şifre yoktur.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows'ta Ekran Açma Uygulamaları Nasıl Onarılır

, Windows

Windows 10'da Başlat'ta bir dosya nasıl açılır

Başlat Menüsünü değiştiren uygulamaları inceleyebilirsiniz ve belki de bir tanesi hile yapar. Bu küçük bir uygulamanın tüm uygulamayı çalıştırmaya değer olup olmadığını dikkate almak istersiniz. Başlat Menüsünün tam ekran sürümü aynı şekilde çalışır, yani bir döşemeye veya uygulamaya tıkladığınızda otomatik olarak kapanır. Açık tutmak ve arka planda uygulamaları açık tutmak istiyorsanız, Windows tuşunu basılı tutmanız gerekir.

Bu işlevsellikte bir değişiklik değil. Bir kullanıcı bir öğeyi tıkladıktan sonra Başlat Menüsü her zaman otomatik olarak kapatılır. Tek değişiklik nasıl açık tutulduğu.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da masaüstü arka planı nasıl kilitlenir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.