Windows 10'da varolan bir ZIP dosyasına dosya ekleme

Bir dosyayı ziplediğinizde, son bir eylem türü gibi görünür. Bunun yüzeyinde, sıkıştırılmış dosya kapalı bir kapsayıcı gibi görünmez, ancak hiçbir şey eklenemez, ancak varolan bir ZIP dosyasına dosyaları kolayca ekleyebilirsiniz. İşte nasıl.

Mevcut ZIP dosyasına dosya ekle

Varolan bir ZIP dosyasına dosya eklemenin en kolay yolu, bunları sıkıştırılmış dosyaya sürükleyip bırakmaktır. Bir '+ Kopya' araç ipucu göreceksiniz. Farenizi ve dosyaları bıraktığınızda, sıkıştırılmış dosyaya eklenir. Dosyalar sıkıştırılmış dosyanın köküne eklenir. Sıkıştırılmış dosyanın içindeki ayrı bir klasörde bulamazsınız.

Yukarıdaki yöntem, kullandığınız arşivleme yardımcı programından bağımsız olarak çalışır. 7zip veya Winrar olabilir. Her iki durumda da, sürükle ve bırak trick yapacak.

Mevcut bir ZIP dosyasına dosya eklemek için arşivleme uygulamasının arayüzünü de kullanabilirsiniz. WinRar ve 7Zip'in ikisi de var. Mevcut bir ZIP dosyasına dosya eklemek için 7-Zip açın. İşleri kolaylaştırmak için ZIP dosyasını ve eklemek istediğiniz diğer dosyaları da aynı klasöre koymalısınız.

7-Zip uygulamasında, ZIP dosyası ve diğer dosyalar ile klasöre gidin. Dosyaları seçin ve üst kısımdaki Ekle düğmesini tıklayın. Açılan pencerede Arşiv biçimini ZIP olarak ayarlayın ve Güncelleme modunda 'Dosyaları güncelle ve ekle'yi seçin. Tamam'a tıklayın ve dosyalar sıkıştırılmış dosyaya eklenecektir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Mevcut bir arşive nasıl şifre eklenir

, Windows

Windows 10'daki dosyaları bir klasöre kopyalamak / taşımak için Bağlam Menüsü nasıl kullanılır?

Bunu diğer arşiv türleri için de yapabilirsiniz. Sadece bir zip dosyasıyla sınırlı değil. Varolan bir 7z, TAR ve WIM dosyasına da dosya ekleyebilirsiniz.

Yapamadığınız şey bir dosyayı sıkıştırılmış bir dosyadan kaldırmaktır. Bunu yapmak isterseniz, yeni bir tane oluşturmanız ve zip dosyasından kaldırmayı planladığınız ürünü çıkarmanız gerekir.

Arşivlenmiş dosyada bulunan sıkıştırılmış dosyaya bir dosya kopyalarsanız / eklerseniz, kopyalayıp değiştirmeyi veya atlamak isteyip istemediğinizi soran bir uyarı görürsünüz. Her iki dosyayı da saklama seçeneği yoktur. Sıkıştırılmış bir dosyaya bir dosyanın ikinci / daha yeni bir sürümünü eklemeniz gerekiyorsa, yeniden adlandırmanız gerekecektir. Bu, Windows 10'da kullandığınız tüm arşiv ve arşiv yardımcı programları için geçerlidir.

Bir önceki yazımız olan Windows 10 PC'de özel fan hızı nasıl ayarlanır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.