Windows 10'da VLC Player'da bir videoda bir zamana nasıl atlanır

Bir kullanıcının bir medya oynatıcısının VLC oynatıcısının desteklemediğini düşünmesi gereken birkaç özelliği vardır. Uygulamanın bazı sınırlamaları olabilir veya Chromescast’e desteği gibi bazı özellikler mükemmel olmayabilir, ancak yine de tüm kutuları ve sonra bazılarını denetler. VLC'deki bir videoda bir zamana atlamanız gerekirse, bunu yapabileceğinize emin olabilirsiniz.

Bu özellik yerleşiktir ancak bu yayında, açtığı tüm videolar için belirli bir süreyi her zaman atlamak ya da yalnızca belirli bir zamanda oynatmak için iki kullanışlı anahtarın nasıl kullanılacağını göstereceğiz.

Zamana atla

Bu, anında videoda belirli bir zamana atlamanızı sağlayan bir özelliktir. VLC oynatıcıyı açın ve oynatmak istediğiniz videoyu seçin. Video oynatıldıktan sonra Oynatma menüsüne gidin. Belirli bir zamana atla seçeneğini seçin. Alternatif olarak, Ctrl + T klavye kısayolunu kullanın.

Videoda saatin kaçını seçmek istediğinizi seçmenize izin veren küçük bir pencere açılacaktır.

Zamanında aç ve kapat

VLC oynatıcının bir video açıldığında her zaman belirli bir süreyi atlamasını istiyorsanız, herhangi bir videoyu oynatmaya zorlayacak bir anahtar kullanabilirsiniz.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

VLC Player'da şifreli Video Oynatma Nasıl Onarılır

, Windows

Klavye Kısayollarını Kullanarak Windows 10'da Sanal Masaüstüne Atlama

Müzikçalar için bir kısayola bir anahtar uygulanır. Birden fazla kısayol oluşturabilir, böylece videoyu belirli bir zamanda atlamak veya durdurmak için kullanabileceğiniz bir tanesine sahip olabilirsiniz ve uygulamayı normal şekilde açmak için başka birini kullanabilirsiniz.

Kısayol oluştur

İlk adım, VLC oynatıcısına kısayol oluşturmaktır. Bunu, dosyanın EXE'sini arayarak ve içerik menüsünden bir kısayol oluşturarak yapabilirsiniz. Alternatif olarak, Başlat Menüsündeki uygulamalar listesinde VLC'ye sağ tıklayın ve Diğer> Dosya konumunu aç'ı seçin. Açılan Dosya Gezgini penceresinde, VLC oynatıcı kısayolunu sağ tıklayın ve içerik menüsünden Gönder> Masaüstü (kısayol oluştur) öğesini seçin.

Anahtar ekle

Masaüstünüze gidin ve kısayolu sağ tıklayın. Bağlam menüsünden Özellikler'i seçin. Özellikler penceresi, Hedef alanına sahip olan Kısayol sekmesine açılacaktır. Anahtarı Hedef alanındaki yolun sonuna eklemeniz gerekir.

VLC oynatıcının bir video açıldığında her zaman belirli bir süreyi atlamasını sağlamak için, aşağıdaki düğmeye basın;

–start-time=[Time in seconds]

VLC oynatıcısının her zaman bir videonun ilk on dakikasını atlamasını istiyorsanız, aşağıdakileri gireceksiniz.

–start-time=600

VLC'nin yalnızca belirli bir zamana kadar videoları oynatmasını istiyorsanız, aşağıdaki düğmeye basmanız gerekir.

–stop-time=[Time in seconds]

VLC oynatıcının yalnızca bir saatlik video oynatmasını istiyorsanız, aşağıdakini gireceksiniz;

–stop-time=3600

Videoları oynatma

Bir videoyu oynatmak için kısayola sürükleyip bırakabilir veya VLC oynatıcıyı kısayolla açabilir ve oynatılacak videoyu seçmek için Medya> Dosyayı aç seçeneğini kullanabilirsiniz. VLC oynatıcı, düğmeyi uyguladığınız kısayoldan başlatıldığı sürece, anahtar çalışacaktır.

Anahtarlar olmadan VLC oynatıcısını çalıştırmanız gerekiyorsa, uygulamayı listeden çalıştırın veya yeni bir kısayol oluşturun. Bir uygulama için istediğiniz kadar kısayol oluşturabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da bir SSD'nin okuma / yazma hızı nasıl bulunur başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.