Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/forge/windowsyardim.com/wp-content/themes/napoli/functions.php on line 73
Windows 10'da WiFi sinyal gücü nasıl görülür | Windows Yardım

Windows 10'da WiFi sinyal gücü nasıl görülür

Evdeyseniz, muhtemelen ödediğinize bağlanabileceğiniz yalnızca bir WiFi ağınız vardır. Kapalı şansta, komşunuzun korunmasız bir ağı varsa, ona bağlanabilirsiniz, ancak yasadışı değilse etik değildir. Hangi ağa bağlanılacağı konusunda bir seçeneğiniz olursa, kesinlikle en güçlü olana bağlanmanız gerekir. Windows 10'da WiFi sinyal gücünü nasıl görüyorsunuz.

Kullanılabilir ağlar listesi

Sistem tepsisindeki WiFi simgesini tıklarsanız, açılır bir pencerede yakındaki ağların bir listesini görürsünüz. Her ağın yanındaki WiFi simgesi gücünü gösterir. Sembol ne kadar çok doldurulursa, o kadar güçlü olur. Elbette, bu çok kesin bir ölçüm değildir ve iki ağ aynı güce sahip olabilir.

Sinyal gücü değerleri

Hangi ağın daha güçlü bir sinyal ilettiğini söylemenin daha doğru bir yolunu istiyorsanız, Nirsoft'un ücretsiz uygulamasını WiFiInfoView indirin ve çalıştırın.

Uygulamanın size yakındaki ağlar hakkında bilgi verir ancak sinyal gücüyle ilgilendiğimiz için, yalnızca Sinyal Kalitesi sütunu geçerlidir.

İşleri hızlı ve basit hale getirmek için, Sinyal Kalitesi sütunundaki sayı yükseldikçe, ondan iletilen sinyal daha güçlü olur. Ağın sürekli olarak gücü iletip iletemediğini kontrol etmek için Ortalama sinyal gücü sütununa da bakmalısınız. Uygulamanın birkaç dakika çalışmasına izin vermek iyi bir fikirdir, böylece bu bilgileri bir süre toplayabilir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

Android

Android 8.1'de WiFi Sinyal Gücünü Görüntüleme

iOS

İOS'ta WiFi Ağının Gücü Nasıl Görüntülenir

Tüm bu bilgiler, bir ağa bağlı olmanıza veya şifre korumalı olup olmamasına bakılmaksızın elde edilebilir.

Komut istemi

Bu yöntem yalnızca bağlı olduğunuz ağ için çalışır. Komut İstemi'ni açın ve aşağıdaki komutu çalıştırın;

netsh wlan show interfaces

Çıktının sonuna gelin ve bağlandığınız ağ sinyalinin ne kadar güçlü olduğunu söyleyen bir 'Sinyal' girişi göreceksiniz. Yukarıdaki ekran görüntüsünde, WiFiInfoView uygulamasının bildirdiği şekilde aşağı yukarı aynı olduğu% 80'dir.

Güç kalkanı

Püf noktası tekrar, sadece şu anda bağlı olduğunuz ağ için işe yarar. Komut İstemi'ni kullanmaktan hoşlanmıyorsanız, bunun yerine PowerShell'i kullanabilirsiniz.

PowerShell'i açın ve aşağıdaki komutu çalıştırın;

(netsh wlan show interfaces) -Match ‘^s+Signal’ -Replace ‘^s+Signals+:s+’,”

Komut, sinyal gücünü yüzde olarak döndürür. Testimde, PowerShell'in değeri Komut İstemi ve WiFiInfoView ile eşleşmiyor, ancak sinyal zaman zaman dalgalanma eğiliminde olabilir.

Bir WiFi ağı hakkında daha fazla bilgiye ihtiyacınız olursa, Windows 10 için mevcut olan en iyi WiFi analizörleri listemize göz atın.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da DirectPlay nasıl etkinleştirilir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.