Windows 10'da Windows 98 simgeleri nasıl edinilir

Windows 7 ömrünün sonuna yaklaşıyor. Microsoft yakında şirketin şimdiye kadar piyasaya sürdüğü en iyi, en istikrarlı olanlardan biri olan işletim sistemi desteğine son verecek. Windows 98 benzerdi; iyi çalıştı ve kullanıcılar sonunda ondan yükseltme yapmak zorunda kalsalar da, hala Microsoft'un piyasaya sürdüğü en iyi işletim sistemlerinden biri olarak bellekte yaşıyor. Windows 98 hakkında biraz nostaljik hissediyorsanız, ya da işletim sistemindeki simgelerden gerçekten hoşlanıyorsanız, hala Windows 10'dan da alabilirsiniz. hepsini ayarlamak için gerekli olan dirsek gresi bitinin dışında Windows 10'da Windows 98 simgelerinin kullanılması.

Windows 98 simgeleri

Windows 98 simgeleri eksiksiz bir şekilde ayarlamak için bu web sitesini ziyaret edin. Simge görüntüleyiciyi kaydırın ve kullanmak istediğiniz simgeye tıklayın. Bir dosya olarak kaydedin. Görüntüler PNG dosyaları olarak kaydedilir ve bunları Windows 10 için ICO dosyalarına dönüştürmeniz gerekir.

PNG dosyasını Windows 10 için bir ICO dosyasına dönüştürme. Bunu yapabilen birçok ücretsiz uygulama var ancak kullanabileceğiniz en basit şey ICO Convert. PNG dosyasını yükleyin ve Windows için bir ICO dosyasına dönüştürün.

Windows 10'da simgeleri değiştirme

Kullanmak istediğiniz tüm simgelere sahip olduğunuzda, onları değiştirmeye başlamalısınız. Bunu iki farklı aşamada yapacağız çünkü klasörler ve dosyalar için simgeleri değiştirmek, Bu Bilgisayar ve Geri Dönüşüm Kutusu'ndaki simgeleri değiştirmekten farklı.

Bu PC, Geri Dönüşüm Kutusu, Ağ, Kullanıcı Klasörü

Ayarlar uygulamasını açın ve ayarların Kişiselleştirme grubuna gidin. Temalar sekmesini seçin ve sağ tarafta 'Masaüstü simgesi ayarları' adlı bir seçenek göreceksiniz. Tıklayın ve aşağıdaki pencereyi göreceksiniz. Değiştirmek istediğiniz öğeyi seçin ve ardından Simge Değiştir'i tıklayın.

Açılan pencerede kullanmak istediğiniz simge dosyasını seçin. Geri Dönüşüm Kutusu için farklı simgeler kullanıyorsanız, hem boş hem de tam durum için farklı simgeler kullandığınızdan emin olun. Uygula'ya tıkladığınızda simge değişecektir. Simge dosyalarının taşınmayacağınız bir yere kaydedildiğinden emin olun.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10'da özel bir klasör simgesi nasıl ayarlanır

, Windows

Windows'ta Eksik Masaüstü Simgeleri Nasıl Onarılır

Klasörler ve Dosyalar

Klasörlerin ve dosyaların simgelerini değiştirmek için birine gidin ve sağ tıklayın. Bağlam menüsünden Özellikler'i seçin. Özellikler penceresinde, Özelleştir sekmesini seçin. Simge Değiştir düğmesini tıklatın ve sonra kullanmak istediğiniz Windows 98 klasör simgesini seçin. Uygula'yı tıklayın.

Bunu, dosyalar ve simgesini değiştirmek istediğiniz diğer tüm öğeler için tekrarlayın.

Bir önceki yazımız olan Uygulama dizini Windows 10'da Denetim Masası'ndan nasıl bulunur? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.