Windows 10'da Windows Arama'da Arama Motoru Nasıl Değiştirilir

Windows 10'daki arama özelliği web araması içerir. Bir stok özelliği olduğundan, Bing'i kullanır ve her ikisi de Microsoft'a ait olduğu için tüm arama sorgularını Edge'e gönderir. Kullanılan arama motorunu değiştirmenize izin veren bir ayar yoktur ve Windows 10'u varsayılan tarayıcınızda aramayı açmak için EdgeDeflector adlı bir uygulamayı kullanmanız gerekir. Farklı bir arama motorunu ve varsayılan tarayıcınızı kullanmak için Windows araması yapmak için EdgeDeflector uygulamasını tarayıcınızda Bing'den Google'a aramaları yönlendirebilen bir eklenti veya uzantıyla kullanmanız gerekir. SearchDeflector , Windows aramada arama motorunu değiştirmenize ve ayrıca hangi tarayıcıyı kullanacağınıza karar vermenize olanak tanıyan, EdgeDeflector yazılımının geliştirilmiş bir sürümüdür.

Bu uygulama, kullanıcılara Windows aramada hangi arama motorunu ayarlayabilecekleri ve hangi tarayıcıyı kullanabilecekleri konusunda daha fazla seçenek sunar. Genel olarak, bunu Google’ı arama motoru olarak hedefleyen ve yalnızca Chrome ve Firefox’ta çalışan uygulamalar ve uzantılar. Opera gibi farklı bir tarayıcı kullanıyorsanız, fazla seçeneğiniz olmayabilir.

Windows Arama'da Arama Motoru

SearchDeflector'ı indirin ve yükleyin. Yükleme işlemi sırasında, arama sonuçlarını görüntülemek için kullanmak istediğiniz tarayıcıyı seçmenizi isteyen bir Komut İstemi penceresi açılır. Seçenekler arasında Chrome, Firefox ve Internet Explorer bulunur, ancak kullandığınız herhangi bir tarayıcı için EXE yolunu da belirtebilirsiniz. Bu, ne kadar karanlık olursa olsun, neredeyse herhangi bir tarayıcıyı kullanabileceğiniz anlamına gelir.

Hangi tarayıcıyı kullanmak istediğinizi seçip onayladıktan sonra, arama motorunu seçmelisiniz. Listelenen seçenekler Bing, Google, Yahoo ve Github'u içerir, ancak kullandığınız arama motorunu, özel URL seçeneğiyle girdiğiniz diğer arama motorlarını da belirtebilirsiniz. Yine, bu, Windows Arama'da herhangi bir arama motorunu kullanabileceğiniz anlamına gelir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Bu Chrome Bayrağı, Windows 10'daki Varsayılan Arama Motorunuza Cortana Aramasını Yeniden Yönlendiriyor

, Windows

Cortana'nın Windows 10'daki Varsayılan Tarayıcınızı Nasıl Kullanması

İşiniz bittiğinde, uygulama belirlediğiniz parametreleri onaylayacaktır. Bunları bir daha değiştirmek isterseniz, uygulamanın EXE dosyasını çalıştırmanız ve kurulum işlemi sırasında seçeneklerinizi değiştirmeniz gerekir.

Uygulama, Windows 10'un şu anki sürümünde harika çalışıyor, örneğin 1083, bir sonraki büyük özellik güncellemesi piyasaya sürülmekten çok uzak değil ve bu işlevsellik kırılabilir. Uygulamanın aktif geliştirme aşamasında olmasına rağmen, herhangi bir şeyin bozulması durumunda yeni sürümle uyumlu hale getirildiğine güvenebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da Yerel, Yerel Düşük ve Dolaşım Klasörleri Nelerdir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.