Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/forge/windowsyardim.com/wp-content/themes/napoli/functions.php on line 73
Windows 10'da Windows Search'ten başlatılmayan programları düzeltme | Windows Yardım

Windows 10'da Windows Search'ten başlatılmayan programları düzeltme

Başlat menüsü, Windows 10'da kırılan tek şey değil. Windows arama, daha sık aralıklarla kesiliyor ve nadiren de olsa, öğeleri yeniden indekslemek işi yapmıyorsa bir düzeltme var. Bununla birlikte, bazen Windows Search uygulamaları bulabilse bile, onları açmanıza izin vermez. Bu bir hatadır, bir özellik sınırlaması değildir. Windows aramasında bir uygulama bulabilirseniz, başlatmak için tıklayabilir veya açmak için Enter tuşunu kullanabilirsiniz. Windows Search'ten başlatılmayan programları düzeltmek için arka plan uygulamalarının etkinleştirildiğinden emin olmanız gerekir.

Temel kontroller

Bu düzeltmeyi denemeden önce olduğu gibi basit, aşağıdaki denetimleri çalıştırın;

  1. Uygulamayı çalıştırmak için 'çalıştırmaya çalıştığınız' dosyanın uygulamanın EXE veya kısayol olduğunu kontrol edin. Windows Search'ün farklı türde bir dosya bulması olasıdır ve arama sonuçlarına yakından bakmıyorsunuzdur.
  2. Uygulamanın bozuk olmadığından emin olun. Uygulamanın listesinde bulun ve oradan çalıştırmayı deneyin veya Dosya Gezgini'nden çalıştırmayı deneyin.
  3. Bir stok uygulamasını, örneğin Windows Search'te arama yaparak ve oradan başlatarak Notepad çalıştırmayı deneyin.
  4. Genel olarak Windows 10 Kullanıcı Arabirimini ve özellikle görev çubuğunu değiştirebilecek uygulamaları devre dışı bırakın ve sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.

Yukarıdaki tüm geçişleri kontrol ederse, sorununuz için düzeltmeye geçin.

Windows Search'ten başlatılmayan programları düzeltme

Ayarlar uygulamasını açın ve Gizlilik ayar grubuna gidin. Soldaki sekmeler listesinde ilerleyin ve Arka Plan uygulamaları sekmesini seçin. Bu sekmenin en üstünde, 'Uygulamaların arka planda çalışmasına izin ver' anahtarını göreceksiniz. Aç onu. Uygulamalarınızın hiçbirinin arka planda çalışmasına izin vermeniz gerekmez. Bu seçeneği açmak hile yapmalı.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Cortana sesli arama geçmişi Windows 10'da nasıl görüntülenir

, Windows

Windows 10'da Dosya ve Klasörleri Cortana Araması'ndan Nasıl Çıkarın

Sonra, Cortana kullanıyorsanız, çıkış yapmanız gerekir. Cortana'dan çıkmak için, görev çubuğundaki Cortana'yı tıklayın ve sol üstteki hamburger simgesine tıklayın. Açılan panelde, adınızın / e-posta adresinizin altındaki Oturumu Kapat seçeneğini tıklayın.

İyi bir önlem almak için sisteminizi yeniden başlatın ve masaüstünüze yeniden başlattığınızda, yaptığınız değişikliklerin sıkışıp kalmadığını veya eski durumlarına geri dönüp dönmediklerini kontrol edin. Hala koyduğunuz aynı durumdalarsa, uygulamaları Windows aramasından çalıştırabilmelisiniz.

Windows Search olması gerektiği gibi çalıştığında, tekrar Cortana'da oturum açabilirsiniz.

Değişiklikler bir yeniden başlatmadan sonra tasarruf sağlamazsa, muhtemelen sisteminizde düzeltilmesi gereken daha fazla inceleme gerektiren başka sorunlarınız var.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da yanlışlıkla sürükleyip bırakma touchpad ile nasıl önlenir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.