Windows 10'da Wlan İçin Barındırılan Ağ Desteği Nasıl Onarılır

Windows uzun bir hotspot oluşturma yeteneği vardı. Sisteminizde mevcut olan doğru donanıma tabidir, yani ağ yonga setinizin bunu desteklemesi gerekir. Windows 7 ve 8 / 8.1'de, mobil erişim noktası Komut İstemi aracılığıyla etkinleştirilir. Windows 10'da, her şeyle ilgilenen Action Center'da küçük ve kullanışlı bir geçiş vardır. Yine de, bu hotspot biraz farklı çalışır ve Windows 10 1803'teki kullanıcılar Komut İstemi'nden bir hotspot oluşturmak isteyebilir. Bunu yaparken, bir hotspot oluşturabileceğiniz gerçeğine rağmen, yonga setinizde Wlan için Barındırılan Ağ Desteği bulunmadığını keşfettiniz. Dahası, İçerik Oluşturucu Güncellemesinde ağ desteğini barındırmış olabilirsiniz, ancak ortadan kalkmış gibi görünmektedir. Bu sorun, sürücülerin bir sonucudur.

Sebeb olmak

Windows 10'u daha yeni bir sürüme güncellediğinizde, yeni sürücüler de yükledi. Belirli birkaç ağ yonga kümesi için, yani aşağıda listelenenler için, bu, Barındırılan Ağ Desteği ile sonuçlanmadı.

 • Intel® Dual Band Kablosuz-AC 3165
 • Intel® Dual Band Kablosuz-AC 3168
 • Intel® Dual Band Kablosuz-AC 7265
 • Intel® Dual Band Kablosuz-AC 8260
 • Intel® Dual Band Kablosuz-AC 8265
 • Intel® Dual Band Kablosuz N 7265
 • Intel® Tri-Band Kablosuz-AC 17265
 • Intel® Tri-Band Kablosuz-AC 18260
 • Intel® Kablosuz-AC 9260
 • Intel® Kablosuz-AC 9461
 • Intel® Kablosuz-AC 9462
 • Intel® Kablosuz-AC 9560
 • Intel® Wireless-N 7265

Network Chispet'i kontrol et

Bu yonga kümelerinden birine sahip olup olmadığını Aygıt Yöneticisi'ni açarak kontrol edebilirsiniz. Ağ Bağdaştırıcılarını genişletin ve bu yonga kümelerinden birini arayın.

Barındırılan Ağ Desteği Onar

Sorun, kullandığınız ağ sürücüsünde yatıyor. Windows 10 1708 ve sonraki sürümlerde yeni API ile uyumlu olacak şekilde güncellenmemiştir. 17.16.0 sürücü sürümü, size barındırılan ağ desteğini verecek olan ancak daha sonraki bir sürüme güncellendiğiniz sürümdür. Çözüm, sürücüyü geri almak ya da biraz zor olan eski yüklemeyi kurmaktır.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Bilgisayarınızı WiFi Bağlantınız İçin Hotspot'a Nasıl Dönüştüreceksiniz [Windows]

, Windows

Dell Windows 10 Sistemleri için Bluetooth aptX Desteğini Etkinleştirme

Aygıt Yöneticisi'nde geri alma seçeneğiniz varsa bunu kullanın. Aksi takdirde, Windows 8 için Intel® PROSet / Kablosuz Yazılımı ve Sürücülerini indirmeniz gerekir. Bu sürücünün sürümü 17.16.0'dır.

Ardından, sisteminizi güvenli moda getirmeniz gerekir. Windows 10'u güvenli moda önyüklemek için, Başlat menüsünü açın ve güç düğmesine tıklayın. Üst Karakter tuşunu basılı tutun ve güç menüsünde Yeniden Başlat'ı tıklayın. Sisteminiz yeniden başlatıldığında, Sorun giderme> Gelişmiş seçenekler> Daha fazla kurtarma seçeneği> Başlangıç ​​ayarları'na gidin ve Yeniden Başlat'ı tıklayın. Bir sonraki ekranda 4 tuşa dokunun.

Güvenli modda olduğunuzda, WiFi ağınıza bağlı olmamalıdır. Eğer öyleyseniz, ağı Ayarlar uygulamasından unutun.

Aygıt Yöneticisi'ni açın ve Ağ Bağdaştırıcısı'nı genişletin. Yonga setinizi seçin ve sağ tıklayın. İçerik menüsünden Sürücüyü Güncelle'yi seçin. Yazılım için bilgisayarıma gözat> Bilgisayarımdaki kullanılabilir sürücüler listesinden seçmeme izin ver'i seçin. Listeden, yonga setiniz için Intel sürücüsünü seçin ve yüklemesine izin verin.

Kurulum bittikten sonra bir hatayla karşılaşabilirsiniz ve kurulum oldukça uzun bir süre alabilir (15 dakikaya kadar). Yine de, sisteminizi yeniden başlatın ve normal moda döneceksiniz. Aşağıdaki komutu çalıştırın ve barındırılan ağ desteği şimdi çalışmalıdır. Sürücü sürümünüz de 17.16.0'a veya daha eski bir şeye indirilmelidir.

netsh wlan show drivers

En son sürücü sürümüne dönmek istediğinizde, sadece Aygıt Yöneticisi'ne gidin, Ağ Bağdaştırıcılarını genişletin, yonga kümesini sağ tıklatın ve Sürücüyü güncelle'yi seçin.

Bir önceki yazımız olan Adobe Reader DC Tools Pane Kalıcı Olarak Nasıl Gizlenir veya Kaldırılır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.