Windows 10'da Yapışkan Notlar Notları Nasıl Verilir

Yapışkan Notlar uygulaması, Windows 7'den önce Windows bir parçası olmuştur. Çoğu için değişmeden kalmıştır. Şu anda askıya alınmış olan Ekim 2018 Windows 10 güncellemesi, nihayet bazı yeni özellikler getirdi. Uygulamanın artık klavye kısayolları için kapsamlı desteği var ve bunları Microsoft Hesabınızla kullanmak kaydıyla Yapıştırma uygulamasından verebilirsiniz.

Yapışkan Notlardan İhracat Notları

Yapışkan Notlar uygulamasını açın. Uygulamayı daha önce kaydetmediyseniz, bir notun sağ üstündeki daha fazla seçenek düğmesini tıklayın ve menüden Tüm Notlar'ı seçin. Açılan panelde, dişli çark düğmesini tıklayın ve Oturum Aç seçeneğini tıklayın.

Oturum açtığınızda, bu aynı Ayarlar panelinde bir İhracat Notu seçeneği görürsünüz. Tıkla. Notlar otomatik olarak Outlook hesabınıza kaydedilir. Outlook uygulamasının masaüstünüzde yüklü olması gerekmez. Outlook.com'u ziyaret edin ve Yapışkan Notlar için kullandığınız hesapla oturum açın.

Sağ üstte, dişli çark düğmesini ve açılan menüden Tüm Outlook ayarlarını görüntüle'yi tıklayın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 7'den Windows 10'a Yapışkan Notlar Verme

, Windows

Windows 10'da Windows Mürekkepli Yapışkan Notlar Nasıl Kaydedilir ve Görüntülenir

Açılan pencerede, Genel sekmesine gidin ve Gizlilik ve veri'yi seçin. Burada bir ihracat posta kutusu düğmesi göreceksiniz. Tıkla. Dışa aktarma dört güne kadar sürebilir, bu nedenle bu tam olarak anında gerçekleşmez. Notlarınızı alabilmek için bir süre beklemeniz gerekecek.

Windows 7'deki Yapışkan Notlar uygulamasından notlar aktarmak çok daha kolaydı. SNT uzantısına sahip bir dosya olarak kopyalanabilir ve Windows 10'daki Yapışkan Notlar uygulaması bunları kolayca okuyabilmeleri için bunları okuyabilir.

Notları bu kadar kısıtlayıcı dışa aktarma ve uygulama hala oldukça basitken, Evernote gibi uygulamaları tercih eden kullanıcılar Yapışkan Notlar'ı yalnızca bir kazıma pedi olarak kullanmazlar. Uygulama ayrıca, Outlook uygulamasına notları dışa aktarabilmeniz, masaüstünüzde yüklü olması veya en azından bunu yapma seçeneğini sağlamasıdır, ancak bunu yapmaz. Not verme sürecinin tamamını uzatır. Kullanıcılara zorlamak için her fırsattan yararlanan OneDrive'ı kullanmıyor bile.

Yapışkan Notlar uygulaması yakında hem iOS hem de Android için yayınlanacak. Belki de, kullanıcılar notları dışa aktarmak için daha iyi, daha hızlı bir yol bulabilir.

Bir önceki yazımız olan Bir Android Telefonda Bir Parmak İzi Tarayıcı ile Windows 10'un Kilidini Nasıl Açılır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.