Windows 10'da yükseltme yapıldıktan sonra eksik olan Bluetooth nasıl düzeltilir

Diğer teknolojiler gibi Bluetooth teknolojisi de zamanla gelişme eğilimindedir. Hem donanım hem de yazılım geliştirmeleri ile daha iyi hale gelir ve bu, sonunda donanımın eski hale geleceği anlamına gelir. Teknoloji sık sık güncellenmiyor, ancak bu asla güncellenmeyeceği anlamına gelmiyor ve sık sık siz bilmeden de oluyor. Windows 10'daki bir yükseltmeden sonra Bluetooth'u bulursanız, güncelleme nedeniyle oluşması muhtemeldir. İşte nasıl düzeltebileceğiniz.

Sınırlamalar

Bu, Bluetooth'un yalnızca Windows 10'da tekrar çalışmasını sağlar. Çalışması için en son sürücüyü veya modern bir yonga setini gerektiren servislerle uyumlu olmaya zorlamaz. Bluetooth yine de uyumlu olanla çalışır ve bu çevre birimlerinizi ve Bluetooth ses cihazlarınızı çok iyi bir şekilde içerebilir.

Bu düzeltme, yalnızca son güncelleştirmelerden veya önemli bir özellik güncelleştirmesinden biri olmasına bakılmaksızın, bir Windows güncelleştirmesi kurduysanız içindir. Bazen aylık güncelleme, sorunun nedeni genellikle yeni sürücüler yükleyecektir.

Güncellemeden sonra eksik olan Bluetooth'u onar

İlk önce, yeni bir Windows güncellemesi kurup kurmadığınızı kontrol edin. Ayarlar uygulamasını açın ve Güncelleme ve Güvenlik ayarları grubuna gidin. Windows Update'i seçin ve güncelleme geçmişinizi kontrol edin. Yakın zamanda bir güncelleme yüklediyseniz aşağıdaki düzeltmeleri deneyin.

Sürücüyü geri al

Aygıt Yöneticisi'ni açın ve Bluetooth cihaz grubunu arayın. Genişletin ve Bluetooth çipinizi seçin. Sağ tıklatın ve içerik menüsünden Özellikler'i seçin. Özellikler penceresinde, Sürücü sekmesine gidin. Sürücüyü geri al düğmesini tıklayın ve cihazınız için eski sürücüye geri dönün. Değişikliğin yürürlüğe girmesi için sisteminizi yeniden başlatmanız gerekebilir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10'da Eksik Bluetooth Seçeneği Nasıl Onarılır

, Windows

Windows 10'da Bluetooth'u Kapattığınızda BSOD Nasıl Onarılır

Bluetooth sürücüsünü elle yükle

Sürücüyü geri al seçeneği kullanılamıyorsa, daha eski bir Bluetooth sürücüsünü el ile yüklemeniz gerekir. Sorun, hangi sürücünün yükleneceği ve nereden alınacağı.

Bluetooth sürücünüzün eski bir sürümünü edinmek için en iyi yer, yonga üreticinizin web sitesine gitmek. Üreticinin adını Aygıt Yöneticisi'nden bulabilirsiniz (önceki ekran görüntüsü, madenin Intel tarafından yapıldığını gösteriyor). Alternatif olarak, sisteminizdeki çeşitli bileşenlerin daha eski sürücü sürümlerini bulacağınız dizüstü / PC üreticisinin web sitesini kontrol edebilirsiniz.

Daha eski bir sürücü indirin; Çalıştığını bildiğiniz en son sürüm veya mevcut olan en eski sürüm olmalıdır. Geçerli sürücüyü Aygıt Yöneticisi'nden kaldırın ve sonra yüklediğiniz sürücüyü el ile seçerek seçerek yükleyin.

Bluetooth'u aç

Her şey yapıldıktan sonra, Bluetooth'u Windows 10 içinden etkinleştirmeniz gerekecektir. Bunu, Bluetooth sekmesi altındaki Ayarlar uygulamasında İşlem Merkezi geçişinden veya Ayarlar grubundan yapabilirsiniz.

BIOS Güncellemeleri

Bazı sistemlerde, Bluetooth BIOS'tan kapatılabilir. BIOS donanım yazılımınızı yakın zamanda güncellediyseniz, güncellemenin kapatılmış olması mümkündür. BIOS'unuzu kontrol edin ve Bluetooth'un kapalı olup olmadığını kontrol edin. Varsa tekrar açın.

Yeniden açamıyorsanız, BIOS ürün yazılımının eski sürümüne geri dönmeniz gerekebilir.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da WiFi sinyal gücü nasıl görülür başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.