Windows 10'da zamanlanmış görevler nasıl kolayca etkinleştirilir / devre dışı bırakılır

Windows 10'da basit, rutin işleri gerçekleştirmek için zamanlanmış bir görev kullanmanızı sık sık tavsiye ederiz. eylem çeşitliliği. Görev zamanlayıcı harika ancak Windows 10 zamanlanmış görevlerinize kapsamlı bir göz atmanız gerekiyorsa, uygulama biraz karışık. Windows 10'da zamanlanmış görevleri etkinleştirmek / devre dışı bırakmak için kolay bir yola ihtiyacınız varsa, TaskSchedulerView adlı ücretsiz Nirsoft yardımcı programını deneyebilirsiniz.

Zamanlanmış görevleri etkinleştirme / devre dışı bırakma

TaskSchedulerView'ü indirin ve çalıştırın.

Uygulamayı çalıştırdığınızda, neden bir harika araç olduğunu görmek için bir bakışta görebileceksiniz. Uygulama, sisteminizde o anda yapılandırılmış olan tüm görevlere tek bir pencere görüntüsü verir. Her görev için, son çalıştırıldığı zamanki durumu, tetikleyicileri, görevin çalıştırıldığı sırada yürütülen dosyaların çalıştırılma zamanlaması, bir görevin yazarı, açıklaması ve daha pek çok şey gösterir.

Uygulama temel olarak bir görevin her bir özelliğini bir ekranda görüntülemenizi sağlar. Görevleri, belirli bir görevi bulmayı kolaylaştıracak şekilde herhangi bir sütuna göre sıralayabilirsiniz.

Zamanlanmış görevleri etkinleştirmek / devre dışı bırakmak için bir görev seçin ve uygulamanın araç çubuğundaki küçük kırmızı düğmeyi tıklayın. Temel bakım görevlerini yürütmek için Windows tarafından oluşturulanlar gibi bazı görevlerde, bunları devre dışı bırakmak için yönetici haklarına ihtiyacınız olacaktır. Aynı şekilde, bir görevi çalıştırmak için onu seçmeniz ve uygulamanın araç çubuğundaki yeşil düğmeyi tıklamanız gerekir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10'da Zamanlanmış Görevler İçin Masaüstü Kısayolu Oluşturma

, Windows

Windows 10'da Yapışkan Tuşları Etkinleştirme ve Devre Dışı Bırakma

TaskSchedulerView çoğu zaman basittir ancak uzaktaki bir sisteme bağlanmak ve zamanlanmış görevleri de görüntülemek ve etkinleştirmek / devre dışı bırakmak için de kullanabilirsiniz. Windows 10'daki varsayılan görev zamanlayıcı uygulaması, onları daha kolay bulmaya odaklanmıyor. Kullanıcı arayüzü yıllar geçtikçe çok fazla değişmedi, bu nedenle Windows 7'de yaptığınız aynı veya daha az aynı uygulamaya sahip oldunuz. Eylemler sütunu bile biraz karışık.

TaskSchedulerView, görüntülediği görevler listesine yeni bilgiler eklemez. Kütüphanenin tamamında ilerlemek için zamanınız ve sabrınız varsa, her bir sütun ve altında listelenen bilgiler Görev Zamanlayıcı uygulamasından bakılabilir. Bunu yapmak inanılmaz derecede sıkıcı ve varsayılan uygulamadaki sıralama seçenekleri TaskSchedulerView'ün sunduğu şeylerden çok az.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da Skype UWP uygulaması nasıl kaldırılır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.