Windows 10'daki bir videodan nasıl kare çıkartılır

Hareketsiz bir kareyi çıkarmanız gereken bir videonuz varsa, iş için birkaç ücretsiz araç bulacaksınız. Bu, serbest araçların mevcut olmadığını, sadece kötü reklam verildiğini söyledi. Windows 10'daki bir videodan bir kareyi çıkarmanın üç, kolay ve ücretsiz yolu.

Ekran görüntüsü videosu

Bu yöntem, en kolay olanıdır ve muhtemelen kendiniz düşünmüşsünüzdür. Videonuzu tercih ettiğiniz video oynatıcınızda oynatın ve doğru zamanda duraklatın. Ekranınızdaki her şeyi yakalamak için seçtiğiniz herhangi bir ekran görüntüsü aracını kullanın. Windows 10'da Win + Prntscrn'i, Resim kitaplığına kaydedilen bir ekran görüntüsünü almak için kullanabilirsiniz. Ekran görüntüsü aldığınızda video oynatıcı kontrollerinin gizlendiğinden emin olun.

Filmler ve TV uygulaması

Ekran görüntüsü almak istemiyorsanız Filmler ve TV uygulamasını kullanabilirsiniz. Filmler ve TV uygulamasında kareleri çıkarmak istediğiniz videoyu açın. Bir görüntüyü çıkarmak istediğiniz bölüme gidin. Alt kısımdaki düzenle düğmesini tıklayın. Açılan menüden Videodan fotoğraf kaydet'i seçin.

Bu, Fotoğraflar uygulamasını açacaktır. Çerçeveyi ileriye veya geriye doğru çekmek için okları kullanabilirsiniz. Bir fotoğrafı kaydetmeye hazır olduğunuzda, Fotoğrafı kaydet düğmesini tıklayın.

VLC Oynatıcıyı Kullan

VLC oynatıcı bir videodan bir çerçeve çıkarmanızı sağlar. Çerçeveyi ayıklamak için uygulamayı kullanmadan önce, videonuzu kareleri çıkarmak istediğiniz tam kısma doğru kırpmalısınız. Çerçeveleri elde etmek için videonun tamamını oynatmanız gerekecek, böylece zaman alacaktır.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows'da FFmpeg Kullanarak PNG Formatında Bir Video Çerçevesi Çıkarma

, Windows

Windows 10'da video çözünürlüğü ve kare hızı nasıl kontrol edilir

Videonun hazır olduğunu varsayarak, videodan kareleri çıkarmak için VLC'yi ayarlamaya başlayabilirsiniz. Yapmanız gereken ilk şey, çerçevelerin ayıklanması gereken bir klasör oluşturmaktır. Bu klasörün yolunu panoya kopyalayın.

VLC oynatıcısını yönetici haklarıyla açın. Araçlar> Tercihler'e gidin. Altta, 'Tümü' düğmesini seçin. Bu Tercihler penceresini genişletecek ve daha fazla seçenekle solda bir sütun alacaksınız.

Bu sol sütundaki Video bölümüne ilerleyin ve Filtreler'i seçin. Filtreleri henüz genişletme. Önce bunu seçin ve seçmek için ek seçeneklerin bir listesini gösterecektir. Bu seçeneklerden 'Sahne video filtresi'ni seçin ve Kaydet' i tıklayın.

İşiniz bittiğinde Filtreler seçeneklerini genişletebilir ve Sahne Filtresi'ni seçebilirsiniz. Burada yapmanız gereken ilk şey, 'Directory path prefix' alanında daha önce kopyaladığınız klasör yolunu girmek. Ardından, videonun çözünürlüğü ile eşleşmesi için Görüntü Genişliği ve Görüntü Yüksekliği alanlarını değiştirmelisiniz.

Değiştirmeniz gereken son şey 'Kayıt oranı'. Varsayılan olarak, 50'ye ayarlanır. Kayıt oranı, biraz oynamanız gereken bir şeydir. Bu, kareleri çıkardığınız videonun kare hızıyla ilgilidir. Belirli bir sayıda kareden belirli bir kareyi çıkarmak isterseniz, bunu nasıl ayarlayabilirsiniz.

İşiniz bittiğinde Kaydet'i tıklayın ve VLC oynatıcısını kapatın.

Artık kareleri çıkarmaya hazırsınız. VLC oynatıcısını yönetici haklarıyla açın. Medya> Dosya Aç'a gidin. Videoyu seç ve oynayalım. VLC oynatıcısını en aza indirebilir, ancak videonun sonuna kadar oynatılmasına izin vermelisiniz. Kesmeyin.

Video tamamlandığında, çerçeveler için oluşturduğunuz klasörü açın ve dosyalar orada bulunmalıdır. Klasörde hiçbir şey yoksa, Kayıt oranıyla denemeye başlama zamanı.

VLC, 10 saniyede ayarlanan Kayıt oranı ile 30 fps'de kaydedilen 5 saniyelik bir videodan 13 görüntü çıkardı.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da silinen dosyaları nasıl izlerim başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.