Windows 10'daki Fotoğraflar uygulamasına 5 alternatif

Windows 10'daki varsayılan Fotoğraflar uygulaması özelliklerde eksik değil. Uygulamaları açabilir, döndürebilir, kırpabilir, yeniden boyutlandırabilir ve bunlara filtre ve efekt uygulayabilir. Ayrıca videoları birlikte dikmek için kullanılabilecek temel bir video düzenleyicisidir. Tek sorun, görüntüleri açmak için sonsuza dek sürmesi. Büyük fotoğraf kütüphaneleri olan kullanıcılar için, uygulamanın kullanımı neredeyse imkansızdır, bu nedenle Windows 10'daki Fotoğraflar uygulamasına alternatifler ararlar. İşte deneyebileceğiniz 5 uygulama vardır.

IrfanView

IrfanView eski bir uygulama. Oldukça uzun bir süredir devam ediyor ve hala aktif gelişim aşamasında. Kullanıcıların oldukça iyi bir varsayılan fotoğraf görüntüleme uygulamasına sahip olduğu Windows 7 günlerinde bile, IrfanView hâlâ popülerdi. Bu uygulama sadece bir fotoğraf görüntüleyiciden daha fazlası ve benim kişisel bir favorim.

Büyük fotoğraf kitaplıklarını işlemek için harika ve hızlı bir şekilde daha büyük resimler açabilirsiniz. Yapabilir;

 • Fotoğrafları yeniden boyutlandırın ve kırpın.
 • Fotoğrafları bir formattan diğerine dönüştürün.
 • Tüm popüler ve bazı belirsiz biçimleri de destekler.
 • Ek açıklama araçlarını destekler ve çeşitli efektleri vb. Uygulayabilir.
 • Eklentileri destekler
 • Toplu işlem görüntüleri

Klasik Fotoğraf görüntüleyici

Windows 7'den ve harika fotoğraf göstericisinden bahsetmişken hala etrafta. Windows 10'da göremezsiniz, ama orada. Bir kayıt defteri düzenleme yoluyla etkinleştirilmesi gerekiyor. Etkinleştirmek çok zor değil ve hala Windows 10'da olduğu gibi çalışıyor.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10 On Fotoğraf App Fotoğrafları Yeniden Nasıl Yeniden Boyutlandırılır

, Windows

Windows 10 Fotoğraf Uygulamasıyla Bir Videodan Canlı ve Hareketsiz Fotoğrafları Yakala

Çok fazla gelişmiş özelliği yok. Aslında, GIF'leri desteklemeyen, ancak Windows kullanıcıları için temel bir resim görüntüleyici, her zaman yeterli olmuştur.

Nomacs

Nomacs sadece eski bir uygulama değildir, son derece iyi bir uygulamadır ve birden fazla platform için kullanılabilir. Uygulama, RAW görüntüleri yanı sıra PNG, JPEG, GIF ve TIFF gibi diğer yaygın dosya formatlarını işleyebilir. Temel görüntü düzenleme özelliklerine sahiptir. Yapabilir;

 • Resimleri döndürün, kırpın ve yeniden boyutlandırın
 • Ton / doygunluğu ve fotoğrafların pozunu yönetin
 • Eşik bilgileri ve meta verileri görüntüleme

Uygulamanın herhangi bir ek açıklama özelliği yok, ancak meta verileri görüntüleyebiliyorsunuz ve kullanıcı arayüzü muhtemelen bu listedeki tüm uygulamaların en temiz olanıdır. Ayrıca, eklentileri ekleyebileceğiniz anlamına gelen eklentileri de destekler.

ImageGlass

ImageGlass basit bir resim görüntüleyicidir. Görüntüleri kırpmanıza, döndürmenize ve yeniden boyutlandırmanıza olanak tanır ve bu da düzenleme yeteneklerinin kapsamıdır. Temel ve hızlı bir şeye ihtiyacınız varsa, bu denemeniz gereken bir uygulama. Temel olsa da, hala bu listede başka hiçbir uygulama yok karanlık ve hafif bir tema vardır. Ayrıca bir renk seçici aracı vardır ve uygulama için Tasarımcı görünümünü seçerseniz, artı işareti / imleç, üstteki küçük bir pencerede altındaki rengin RGB, HEX, CMYK ve HSLA değerlerini görüntüler.

XnView

XnView, bu listede fotoğraf görüntüleme ve düzenleme özelliklerinin kapsamlı bir listesine sahip olan tek diğer uygulama. Bir fotoğraf makinesinden veya telefonunuzdan bir fotoğraf çekmek zorunda kalıyorsanız, bu listede kalan kısımdan önce denemeyi düşünmeniz gereken bir uygulama. Görüntülerle dolu klasörleri seçmeyi kolaylaştıran yerleşik bir dosya tarayıcısı vardır. Ayrıca …. sahip;

 • Kırmızı göz giderme aracı
 • Eklentileri destekler
 • JPEGLossless formatına dönüştürmeyi destekler
 • Tarayıcılar ile bağlanır ve taranan belgeyi doğrudan içe aktarır
 • Görüntü normalleştirme, eşitleme ve otomatik düzeyler ve kontrast araçları

Picasa, bahsetmemiz gereken bir uygulama. Çok yakında kaldırılacak. Büyük fotoğraf kitaplıklarını işlemek için tasarlandı ve orada karşılaştıran birkaç uygulama var.

Microsoft, Fotoğraflar uygulamasını optimize edemedi. Bu nedenle, kullanıcılar genellikle uygun alternatiflere göz atıyor.

Bir önceki yazımız olan İPhone'unuzu Windows 10'daki harici bir sürücüye nasıl yedeklersiniz? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.