Windows 10'daki Kişiler uygulamasından hesap silme

Windows 10 yakın zamanda kişileri yönetmek için olan Kişiler adlı yeni bir uygulama ekledi. Çok yetenekli bir uygulama değil. Çeşitli çevrimiçi hesaplarla bağlantı kurabilir ve onlardan kişileri aktarabilir. Fena değil ama arayüz sınırlamaları var ya da çok iyi düşünülmüş bir uygulama değil. Kişiler uygulamasına bir Gmail veya Yahoo veya iCloud hesabı eklerseniz, yalnızca hesaptaki kişilerden kişiler ilk etapta doğru bir şekilde senkronize edildiğinde bunları silebilirsiniz. Hesapta bir hata varsa, kaldıramazsınız. Bununla birlikte, sorunlu bir hesabı silmek imkansız değildir. İşlem sadece saçma. İşte hesapları Windows 10'daki Kişiler uygulamasından nasıl silebileceğinizi açıklar.

Senkronize Hesaplar

Kişiler uygulamasına mükemmel bir şekilde senkronize edilmiş bir hesabınız olduğunu varsayarak, uygulamayı uygulamanın kendisinden kaldırabilirsiniz. Kişiler uygulamasını açın ve Ayarlar'a gidin. Uygulamadan silmek istediğiniz hesabı tıklayın.

Bu cihazdan hesap sil seçeneği ile yeni bir pencere açılacaktır. Tıkladığınızda hesap Kişiler uygulamasından kaldırılır.

Sorun Hesapları

Uygulamaya doğru senkronize edilmemiş bir hesabınız varsa, Ayarlar uygulamasında tıkladığınızda aynı pencerede silme seçeneği açılmaz. Bunun yerine, şifrenizi girmeniz ve senkronizasyon sorunlarını çözmeniz istenir. Uygulamayı silmek için, Windows 10'da varsayılan Posta uygulamasını açın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10'da Bir Kullanıcı Nasıl Silinir

, Windows

Windows 10'da Posta Uygulamasında Push Bildirimleri Nasıl Etkinleştirilir

Uygulamanın ayarlar panelini açmak için dişli teker düğmesini tıklayın. Hesapları Yönet seçeneğini tıkladığınızda, doğru şekilde senkronize edilmemiş olanlar da dahil olmak üzere, Kişiler uygulamasına bağlı tüm hesapları listeler. Tıklayın ve menüden 'Ayarları değiştir'i seçin.

Bu, silme seçeneği olan yeni bir Hesap ayarları sayfası açacaktır. Tıkladığınızda hesap Posta ve Kişiler uygulamasından kaldırılır.

Kişiler uygulaması bir yaşından büyük değil ve sınırlamaları acı verici. Senkronize olmayan bir hesabı silmek için kolay bir yol olmasının yanı sıra, VCF dosyalarından kişileri tek tek içe aktaramazsınız. Kişileri yönetmesi gereken bir masaüstü uygulaması için bu, sahip olmak için korkunç bir sınırlamadır. Neredeyse işe yaramaz hale getirir. Aslında, Kişiler uygulamasıyla çevrimiçi bir hesap bağlamazsanız, bunu kullanamazsınız.

Kişiler uygulamasını aramak için bir rehber yöneticisi doğru değil. Çeşitli çevrimiçi hesaplardan kişiler için daha merkezi bir merkezdir.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da UWP uygulaması harici bir sürücüye nasıl yüklenir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.