Windows 10'daki 'Sorun çıkarma yığın depolama aygıtı' mesajı nasıl düzeltilir?

Bir USB sürücüyü veya harici bir sürücüyü sistemimizden güvenli bir şekilde çıkarmaya çalıştığımızda hepimiz “Sorun çıkarma yığın depolama aygıtı” mesajını gördük. En belirgin çözüm, mesajı görmezden gelmek ve sürücüyü dışarı atmaktır. Elbette bu riskleri vardır ve bunları almaya istekli değilseniz, mesajdan kurtulmaya ve sürücüyü güvenli bir şekilde çıkarmaya çalışabileceğiniz birkaç şey vardır.

Açık dosyaları kapat

Sürücünüzde bulunan herhangi bir dosya sisteminizde açık olmadığından emin olun. Daha önce sürücüde bulunan bir dosya üzerinde çalışıyorsanız ve büyük bir dosyaysa, dosyayı kapattıktan sonra birkaç dakika bekleyin ve sürücüyü kaldırmayı deneyin.

Chrome'u kapat

Chrome'daki harici sürücüden dosya yüklediyseniz / eriştiyseniz, tarayıcı kontrolünden vazgeçmez. Dosyaya eriştiğiniz sekmeyi kapatmış olsanız bile, harici sürücüyü durduramayacak ve kaldıramayacaksınız. Chrome'u kapatmanız ve sürücüyü kaldırmayı denemeniz gerekir.

Chrome, sürücülerin kaldırılmasını önlemede yalnız değildir. Diğer uygulamalar da bunu yapabilir, harici sürücüdeki dosyalara erişmek için kullandığınız tüm uygulamalardan çıkın.

RemoveDrive'ı kullan

Yukarıdaki işe yaramazsa, RemoveDrive adlı bir Komut Satırı aracını kullanabilirsiniz. İndirin ve ayıklayın ve aşağıdaki komutu çalıştırın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10'da Dosya Gezgini 'Üzerinde Çalışmak' Mesajı Nasıl Onarılır

, Windows

Windows 10'da Klasöre Göre Depolama Kullanımı Nasıl Görüntülenir

Sözdizimi

RemoveDrive Drive Letter

Örnek

RemoveDrive E:

Kapat

Bununla birlikte, yukarıdaki üç yöntem hile yapmalıdır. Yine de bir cihazı kaldıramazsanız ve dosyalarınızı kaybetme riskiyle karşı karşıya kalmak istemiyorsanız, sisteminizi kapatabilir ve sisteminiz kapatıldığında sürücüyü kaldırabilirsiniz. .

'Sorun çıkartma yığın depolama aygıtı' mesajı şimdi kırpıyor ve daha sonra bunu elde etmeye devam ediyorsanız ve belirli bir sürücü için de olsa, bununla ilgili bir sorun olup olmadığını kontrol etmek isteyebilirsiniz. Nedeni donanım ile ilgili ise, büyük olasılıkla sisteminizle değil, sürücüyle ilgilidir.

Yukarıdaki çözümleri, dosyaları ve uygulamaları kapatmak yanında, ya işi bozacak ya da yürütmek için çok zaman harcayacaklar. Bunun nedeni, sürücüyü dışarı atmak ve hiçbir dosyanın bozulmamasını ummaktır. Çoğu kullanım, sürücülerin sistemden yanlış bir şekilde kaldırılmasıyla hiç bir zaman dosya kaybetmemiştir ve bu genellikle mesajı göz ardı etmek için yeterlidir. Bu, zorla kaldırmadan önce sürücüdeki dosyaların ne kadar önemli olduğuna kendiniz karar verin.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da ses düzeylerini ayarlama / kilitleme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.