Windows 10'daki ünlem işaretleriyle grileştirilmiş uygulamaları nasıl düzeltebilirim?

Başlat menüsünde veya uygulama listesinde bir ünlem işareti bulunan uygulamalar görüyorsanız, yalnız değilsiniz. Diğer Windows 10 kullanıcıları, diğer Windows 10 hatalarının çoğu kadar yaygın değil. Söz konusu uygulamalar açılmayı reddediyor ancak sorunun düzeltilmesi oldukça kolaydır. Taşlanmış uygulamaların, fayanslarındaki ünlem işaretleri ile nasıl düzeltilebileceğini buradan öğrenebilirsiniz.

Ünlem işaretleri olan uygulamalar

Bu hatayı Skype uygulamasıyla yaşadım ve yalnızca UWP uygulamaları için geçerli görünüyor. Bir ünlem işareti içeren grileşmiş bir uygulama kutunuz varsa, tıklamanız gerekir. Uygulamanın açamayacağını ve yeniden yüklemeniz gerektiğini bildiren bir hata mesajı göreceksiniz.

İlk işlem, mesajdaki 'Mağazaya Bak' bağlantısını tıklamak olmalıdır. Bu, Microsoft Mağazası uygulamasını açacak ve sizi sorunlu uygulamanın sayfasına yönlendirecektir. Uygulamayı yeniden yüklemek için tıklayabileceğiniz bir yeniden yükleme düğmesi olacaktır, ancak çalışmayabilir. Benim durumumda, yoktu ama denemeye değer.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10'daki Kaldırma Listesinden Uygulamaları Gizleme

, Windows

Windows 10'da Microsoft Mağazası Yenileme Loop Nasıl Onarılır

Microsoft Mağazası uygulaması uygulamayı yeniden yüklemezse, Başlat menüsünü açın ve uygulamalar listesine gidin. Uygulama kutucuğunu sağ tıklayın ve içerik menüsünden Kaldır'ı seçin. Kaldırıldıktan sonra Microsoft Mağazası uygulamasını açın ve tekrar indirin. Ne zaman kurulursa sorun çözülecek.

İndirme işlemi başlamazsa, yeniden yüklemeniz gerekene ek olarak ikinci bir uygulamayı indirmeyi deneyin. Bu bazen topun yuvarlanmasını sağlar.

Bu düzeltme kolay ama tek bir sorunu var; Bir uygulamadan verileri yedeklemenin hiçbir yolu yoktur. Skype ile yedeklenmiş herhangi bir veriye ihtiyaç duymayan problemlerim vardı. Ancak, bu sorunu, kendisine kaydedilen verileri içeren bir uygulama ile karşı karşıya bırakırsanız, uygulamayı yeniden yüklemeniz gerekirse muhtemelen kaybedersiniz. Bu noktada, uygun bir iş yok.

Bunun neden gerçekleştiğine ve uygulamaların rasgele kırılmasına neden olan sebeplerin açık bir nedeni yok. Google Haritalar gibi bir stok uygulamasında, Başlat menüsünün uygulama listesinden kaldıramadığınız takılı kalıyorsanız, bunu kaldırmanız ve PowerShell aracılığıyla yeniden yüklemeniz gerekecek. Bunu yapmak için yönetici haklarına ihtiyacınız olacak olsa da, komut oldukça kolaydır.

PowerShell'i kullanmaya karşıysanız, uygulamayı önce uygulamayı sıfırlamayı deneyin. Sorunu çözebilir veya düzeltmeyebilir, ancak denemeye değer.

Bir önceki yazımız olan Minecraft, Windows 10 farklı bir sürücüye nasıl taşınır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.