Windows 10'dan Diğer Kullanıcıları Nasıl Çıkış Yapılır

Masaüstü işletim sistemleri tek kullanıcılar için oluşturulmamıştır. Yalnızca bir kişi tarafından kullanılan dizüstü bilgisayarlarımız olabilir, ancak çalıştırdıkları işletim sistemi birden çok kullanıcıyı destekleyebilir. Eklediğiniz her kullanıcı için ayrı bir kullanıcı klasörü oluşturulur ve kullanıcı kendi kütüphanelerini ve duvar kağıdı, varsayılan uygulamalar ve kendi Başlat menüsü düzeni dahil kendi sistem ayarlarını alır. Birden çok kullanıcı bir Windows makinesinde imzalanabilir ancak diğer kullanıcılara geçiş yapmak zorunda kalmadan oturum açabilirsiniz. İşte nasıl.

Diğer Kullanıcıları Oturumu Kapat

Görev Yöneticisi'ni açın ve Kullanıcılar sekmesine gidin. Kullanıcılar sekmesi, sistemde halihazırda oturum açan tüm kullanıcıları ve her bir kullanıcının ne kadar CPU ve RAM kullandığını gösterir. Oturum açtığınız kullanıcı da listelenecek.

Çıkış yapmak istediğiniz kullanıcıyı sağ tıklayın ve 'Oturumu Kapat' seçeneğini işaretleyin. Windows 10’da diğer kullanıcılarla oturum açtığınızda, açık olan tüm uygulamalar, dosyalar ve klasörler kapalı olacaktır. Otomatik olarak kaydedilmeyen hiçbir şey kaybolacaktır, örneğin kullanıcının Microsoft Word belgesinin açık olması durumunda, otomatik kaydetme özelliği işlerini kurtaracak tek şeydir.

Görev Yöneticisi'nden geçmek istemiyorsanız, diğer kullanıcıları da imzalamak için Komut İstemi'ni de kullanabilirsiniz.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10'da Başlangıç ​​Uygulamalarını Devre Dışı Bırakan Kullanıcıların Nasıl Önleneceği

iOS

İOS 10'da Game Center'da Oturum Açmak ve Çıkış Yapmak

Komut İstemi'ni açın ve aşağıdaki komutu çalıştırın;

query session

Bu, sistemde şu anda oturum açmış tüm kullanıcıları listeler. Her bir kullanıcıya atanan kimliği not edin. Kullanıcı oturumu açma komutu için kullanıcı kimliğine ihtiyacınız olacaktır.

Kullanıcıdan çıkmak için aşağıdaki komutu çalıştırın.

logoff ID No.

Örnek

logoff 1

Komut İstemi ile, önce oturum açtığınız kullanıcının önce kaydedilmediğini ve tüm uygulamaların ve klasörlerin kapatılacağını bildiren bir uyarı almayacaksınız.

Diğer kullanıcıları imzalamak için yönetici haklarına ihtiyacınız yoktur. Bu nedenle, hesabınızda oturum açtıysanız diğer kullanıcılar da sizi imzalayabilir. Bu potansiyel bir güvenlik riski gibi görünebilir, ama değil. Diğer kullanıcılar işlerini kaybedebilirler ve bu kadar kötü, hassas veri kaybı olmaz. Tamamen dürüst olursak, bir kullanıcı güç düğmesini basılı tutabilir ve sisteminizi herkesi imzalayarak sistemi kapatabilir.

Bir önceki yazımız olan Bu Microsoft Mağazası Hatası için Internet'e Nasıl Erişmeniz Gerekenler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.