Windows için Polarr Photo Editor 5 En İyi Alternatifler

Sezgisel bir arayüz ve birçok özellik ile Polarr, Windows PC'ler için tartışmasız benzersiz bir fotoğraf editörüdür. Ama herkesin benzer bir tadı yok. Yani, Polarr'ın Windows 10 sürümünü beğenmezseniz, sizin için mükemmel fotoğraf editörleri aldık.

Oldukça fazla seçenek denedikten sonra beş Polarr alternatifi seçtim. İlk üçü, Polarr'ı hem görünüş hem de özellik açısından andıran basit ve kullanımı kolay editörler.

Bunun aksine, sonuncusu her zamanki hazır filtrelerin seçiminin ötesine geçen özellikleri içeren daha gelişmiş editörlerden oluşuyor. Bu seçenekler, fotoğraflarınızla daha fazlasını yapma olasılıklarını keşfetmenizi sağlayacaktır.

Yani, başlayalım.

1. PicsArt

Boyut : 206 MB

Windows için PicsArt özellikleri ve tasarımı ile sizi etkileyecektir. Bir sürü faydalı araç ve çok sayıda kişiselleştirme efektleri ve filtreleri sunar. Bu uygulama hakkında ne seveceksiniz basit arayüzüdür. Polarr'e benzer şekilde, anlaşılması kolay ve kolaydır.

Ön ayarların yanı sıra fotoğraflarınıza sanatsal bir dokunuş kazandırmak için yüzlerce araç var. Lens Flare'dan Double Exposure'a kadar, kullanımınıza uygun olanları deneyebilirsiniz. Modern bir fotoğraf editörü olan PicsArt, metin eklemenize, kolaj oluşturmanıza ve şekiller eklemenize de olanak tanır.

Son fakat en az değil, Windows Mağazasında kullanılabilir, bu da onu almayı kolaylaştırır. Sosyal medyada göze çarpan görüntüler oluşturmak için bir fotoğraf editörü arıyorsanız, PicsArt sizin için olanıdır.

PicsArt indir

2. Fotor

Boyut : 255 MB

Fotor, PicsArt'ın filtrelerine ve efektlerine rakip olmasa da, filtreleri ve efektleri uygulamak için güzel UI ve tek tıklatma yöntemi, iyi bir Polarr alternatifi olmaya uygun hale getiriyor.

Pozlama, doygunluk, vb. Ayarlayarak geleneksel olarak bir görüntüyü ince ayar yapmayı tercih edebilirsiniz. Ya da hazır önayarları (sahneleri) uygulayıp bir fotoğrafın görünümünü tamamen değiştirmeyi seçebilirsiniz.

Çoğu fotoğraf editörünün tipik özelliği, yoğunluğunuzu beğeninize göre ayarlayabilirsiniz. Bu özelliklerin yanı sıra, metin ve çerçeve ekleyebilirsiniz. Ayrıca, elinizi minyatür fotoğrafçılıkta denemek isterseniz, Tilt-Shift aracı mümkün kılar. Tüm popüler görüntü formatlarını destekler ve ayrıca RAW fotoğraflarını işlemenizi sağlar.

Fotor indir

3. Adobe Photoshop Express

Boyut : 60 MB

Adobe Photoshop Express, fotoğraflarınızı mümkün olan en hızlı şekilde nasıl düzenleyebileceğinizle ilgili. Uygulanacak efekt için seçmeniz gereken çok çeşitli hazır araçlara sahiptir.

Kırmızı göz, Haze (çıkarma) ve İyileştirme gibi özellikleri barındırır. Photoshop Express hakkında seveceğiniz şey Pop Renk (renk sıçrama), Duo Tone ve anında tıklama özelliği gibi eğlenceli efektleri.

Metin, fırça ve katmanlar gibi bazı temel unsurlardan yoksun olsa da, Facebook profil resmi, kapak fotoğrafı vb. Gibi çeşitli önceden hazırlanmış kare boyutları ile bunu telafi etmeye çalışır.

Adobe Photoshop Express'i indirin

Also on Guiding Tech
Top 5 Free Online Video Editors with No Watermark

Read More

4. Fotoğraf Pos Pro 3

Boyut: 60 MB

Hayır, yanlış anlamadım. Aracın adı Photoshop değil, Photo Pos Pro'dur. Uygulamanın geliştiricisi, Adobe'nin mükemmel fotoğraf editörü olan Photoshop'un ateşli bir hayranı olmuş gibi görünüyor. Şimdi isminin sıralanması, bu aracı neyin benzersiz kıldığını görelim.

Fotoğraf Pos iki mod vardır – Acemi ve Pro. Fotoğraf yolculuğunuza yeni başlıyorsanız, Acemi modu ile başlayabilir ve yavaş yavaş Pro moduna geçebilirsiniz. Arayüz biraz tarihli olsa da, Photo Pos'un bir çok özellik içerdiğini size temin edeyim. Renk Ayarlama, Keskinleştirme, Bulanıklaştırma, Beyaz dengesi vb. Gibi temel fotoğraf düzenleme seçeneklerine sahip olursunuz.

En çok beğendiğim özellik, eski fotoğrafların sıcaklığını ayarlamasına izin vermesi. Uygulamada, bir jiffy'de sıkça erişilen bazı özelliklerden bazılarına erişebilmenizi sağlayan, üstte havalı bir kısa yol şeridi bulunur. Tek yapmanız gereken, üzerlerine tıklamak ve anında uygulanacak.

Bunun dışında, Katman paleti gibi gelişmiş düzenleme özelliklerine derinlemesine girebilir, RGB seviyelerini ayarlayabilir ve efektlerin sırasını seçebilirsin. Photo Pos Pro, fotoğraflarınızı geliştirmek için filtreler ve fırçalarla yüklenir.

Yukarıda belirtildiği gibi, Photo Pos Pro, Polarr'ın önünde soluk görünmesini sağlayan bir dizi özelliği paketliyor. Dikkat gerektiren tek şey tarihli arayüz.

Fotoğraf Pos Pro 3'ü indirin

5. RawTherapee 5

Boyut: 260 MB

RawTherapee için 2017 güncellemesi birçok yeni özellik getirdi. Bu aracı anında beğenir kılan, şık arayüzüdür. Karanlık düzen, Lightroom benzeri bir his verir ve böylece resimlerinizi tüm görkemleriyle görmenizi sağlar.

Özellik kümesine gelince, RawTherapee hafif yürekli değil. Özellik seti oldukça gelişmiş ve RAW görüntülerini işlemeye odaklanıyor. Kırp, Yeniden Boyutlandırma ve Döndürme gibi gerekli araçlardan ayrı olarak, RawTherapee ayrıca İşleme Profili adını verdiği bir dizi hazır ayarı da destekler.

Bu uygulamanın RAW dosyasının (tahribatsız düzenleme) orijinal verilerini nasıl koruduğunu ve tüm değişiklikleri yalnızca fotoğrafı kaydettiğinizde / verdiğinizde uyguladığını seviyorum. Resimleri üç farklı formatta dışa aktarabilirsiniz – PNG, TiFF ve JPG. RawTherapee açık kaynaklı bir çapraz platform yazılımıdır ve ayrıca macOS, Linux ve FreeBSD için de kullanılabilir.

RawTherapee indir

Also on Guiding Tech
6 Best Image Editing Apps for Creating Double Exposure on Windows 10

Read More

Kendini batırın

Yukarıdakilerin dışında GIMP ve PhotoScape'i deneyebilirsiniz. Bu ikisi gelişmiş fotoğraf editörleri ve Katmanlar, Double Exposure ve daha fazlası gibi özelliklere sahip.

Polarr hakkında sevmediğin tek şey neydi? Tarih sekmesini sevmiş olsam da, istenecek çok şey bıraktı. Alternatifler söz konusu olduğunda, şu an Fotor'i tercih ediyorum. Özgür ve basit arayüzü, beni tamamen kazandı.

Ya sen? Kullanıma hazır filtrelerden memnun musunuz veya ciddi fotoğraf editörlerine geçmek mi istiyorsunuz?

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da Başlat Menüsü Klasörlerini Nasıl Adlandırılır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.