Windows PC için PicsArt gibi 5 Serin Fotoğraf Editörleri

PicsArt'ı mobil cihazınızda kullandıysanız, muhtemelen bilgisayarınıza da indirmiş olabilirsiniz. Nedenini merak edenler için? Şey, çünkü harika.

PicsArt neredeyse her şeyi içeren harika bir fotoğraf editörüdür. Bu uygulamada filtreler, efektler, katmanlar ve bindirmeleri ekleyebilirsiniz. Ayrıca klon, odaklanma, çift pozlama ve kolaj gibi diğer araçları da alırsınız. PC uygulaması da harika olsa da, tasarımını beğenmedim. Mobil cihazlar için tasarlandı ve dizüstü bilgisayar gibi büyük ekranlar için değil.

Böylece bu, PicsArt for Windows gibi fotoğraf editörlerini aramamı sağladı. Tabii ki, her şeyden önce bir Photoshop var, ama hepimiz ortalama bir kullanıcı için çok karmaşık olduğunu biliyoruz. Neden bu alternatiflere sahip olursan …

1. Autodesk Pixlr

Autodesk Pixlr, PicsArt'ta bulunan özelliklerin çoğuna sahiptir. Renk sıçrama modu ve çift pozlama dahil olmak üzere düzenleme araçlarına sahip olursunuz. Ayrıca çok çeşitli filtreler ve efektler elde edersiniz. Ayrıca resimlerinize metin ve çıkartmalar ekleyebilirsiniz. Ancak, boş bir tuval ile başlamak isterseniz, bu uygulama bunu desteklemez. Mevcut bir fotoğrafı kullanmalısın.

Dediğim gibi Pixlr uygulamasının tasarımını beğendim. Mobil cihazlar için değil, PC için yapılmış gibi geliyor.

Genellikle PicsArt'ta kullandığım iki şey, bu uygulamada eksik buldum. Bunlar resimlerin çekilmesini ve mevcut resmin üstüne resim ekleyebilme özelliğini içerir.

Ancak, PicsArt için hala harika bir alternatif. Boyut (ve haklı olarak) hakkında merak ediyorsanız, uygulama yaklaşık 150 MB ağırlığındadır.

Autodesk Pixlr indirin

2. Fotor

Fotor, tüm filtreler ve efektlerle ilgilidir. Temel düzenleme araçlarından ayrı olarak, fotoğraflarınıza uygulanacak çok sayıda sahne ve efekt elde edersiniz. Uygulama ayrıca sınırları ve metni eklemenizi sağlar. Bulanıklık yoğunluğunu seçebilme özelliği ile tilt-shift modunu destekler.

Uygulama PicsArt gibi fırçaları ve boş tuvalleri desteklemiyor olsa da, Instagram benzeri filtreleri resimlerinize uygulamak istiyorsanız iyi bir seçimdir. Sadece 66MB ağırlığındadır.

Fotor indir

Also on Guiding Tech
6 Best Image Editing Apps for Creating Double Exposure on Windows 10

Read More

3. Phoxo

Phoxo, Photoshop, GIMP ve PicsArt'ın bir kombinasyonu gibi görünüyor. Kullanıcı arayüzü, Photoshop'a şaşırtıcı ve daha basit bir alternatif olan GIMP'e oldukça benziyor.

Bu araçta sihirli değnek, klon, şekil kesimi ve filtreler gibi ilginç özellikler elde edersiniz. Pek çok filtre içermiyor olsa da, bunları diğer havalı şeylerle dengeliyor.

Bu uygulama ayrıca katmanları ve metni de destekler. Ve evet, resimlerden de çizebilirsiniz. PicsArt'a benzer şekilde, çoklu fırça stilleri ve küçük resimler elde edersiniz.

Neyse ki, tasarım PicsArt'ın aksine PC için uygundur. Bu uygulama hakkında sevdiğim şey, sadece 5MB ağırlığında ve henüz pek çok şeyi desteklemesi.

Phoxo İndir

4. Adobe Photoshop Express

Adobe hayranı iseniz, sizin için daha basit bir photoshop uygulaması var. Tek bir dokunuşla efektler ve kenarlıklar ekleme özelliği ile kullanımı kolay bir arayüze sahiptir.

Tabii ki, kırpma, pozlama, kırmızı göz giderme vb. Gibi diğer araçları da alabilirsiniz. Uygulama, metinler ve fırça araçları, ancak, katmanlar gibi diğer şeyler arasında yoksundur. Ancak, yine de 60 MB civarında olan PicsArt'a iyi bir alternatif olarak düşünülebilir.

Adobe Photoshop Express'i indirin

5. PhotoScape

Metin eklemek, resim çizmek veya simgeler eklemek isterseniz, PhotoScape hepsini yapmanıza izin verir. Hatta, çoğu Windows araçlarında eksik bulduğum bir görüntünün üstüne birden fazla resim ekleyebilirsiniz. Ayrıca klon damgası, köstebek kaldırma ve kırmızı göz düzeltme aracı ile birlikte geliyor.

Uygulama filtreler sunsa da, birkaç tane daha yenisini ekleyebilsinler. Yine de, özellikleri için PhotoScape'i seviyorum.

PhotoScape indir

Also on Guiding Tech

.camp-list-1307{background-image:linear-gradient(to left,rgba(42,0,113,.3),rgba(42,0,113,.8) 50%),url(‘https://cdn.guidingtech.com/imager/media/assets/194950/calculator-385506_1920_1584714de1996cb973b8f66854d0c54f.jpg?1525105808’);background-size:cover;background-position:center center}

#Windows

Click here to see our Windows articles page

Daha fazla araç

Yukarıda belirtilen yazılım haricinde, aynı zamanda daha güçlü ancak daha basit bir şeye ihtiyacınız varsa, bunları deneyebilirsiniz:

  • GIMP
  • PixBuilder
  • PhotoFiltre Studio

Web Fotoğraf Editörleri

Yukarıda belirtilen uygulamalar PC'nizde indirmeniz gereken uygun araçlardır. Bununla birlikte, fotoğrafları sık sık düzenlemezseniz ve bir süredir fotoğrafları düzenlemek için yalnızca bir web sitesiyle birlikte olursanız, bunu yapmanıza izin veren birçok kişi vardır.

En iyi çevrimiçi fotoğraf editörlerinden bazıları:

  • BeFunky
  • Canva
  • PicMonkey
  • LunaPic
  • iPiccy

Tüm bu web araçları, arka plan kaldırma, filtreler ve efektler, klonlama aracı vb. Gibi güçlü özelliklerle birlikte gelir. Bu web araçlarını kullanarak, PC'nizde yer kaplayacaksınız. Ancak, üzerinde çalışmak için iyi bir internet bağlantınızın olması gerekir.

Also on Guiding Tech
5 Best Alternatives to Windows 10 Photos App

Read More

Düzenle!

Bunlar, Windows PC için PicsArt fotoğraf editörünün harika alternatiflerinden bazılarıydı. Ayrıca Android'de PicsArt'a alternatifler için ayrı bir yayın da yaptık. Burayı kontrol et.

Bir önceki yazımız olan Focus Assist nedir ve Windows 10'da nasıl etkinleştirilir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.