Yeni Yerli Kayıt Özelliği ile Skype Çağrılarını Nasıl Kaydeder

Skype, yıllardır hem kişisel hem de profesyonel video görüşmeleri yapmak için go-to uygulaması olmuştur. Kullanıcılar, kayıt gereksinimlerinize ve masaüstünüzde veya mobil cihazınızda kayıt yapıp yapmadığınıza bağlı olarak, Skype çağrılarını ve basitten karmaşıklığa kadar olan çözümleri kaydetmenin yollarını aradılar.

Skype nihayet bir çağrıyı basit kaydetme ile ilgili her şeyi yaptı. Uygulamasının tüm sürümlerinde, hem sesli hem de video bir çağrı kaydetmenize olanak tanıyan bir yerel kayıt özelliği uygulandı. Skype uygulamasının beta sürümünü kullanmayan Windows 10 kullanıcıları için bu özellik kullanıma sunma birkaç gün sürecek.

Skype Çağrılarını Kaydetme

Yeni özellik şu anda MacOS için Skype uygulamasında, iOS ve Android uygulamalarında kullanılabilir. Skype'ın beta sürümüne erişebildiğimiz için size Windows 10'da nasıl çalıştığını göstereceğiz. Bu gönderinin sonunda yasal uyarıyı okumanızı kesinlikle öneririz.

Masaüstü

Mac veya Windows 10 PC'nizde Skype uygulamasını açın. Aramak istediğiniz kişiyi seçin. Hem ses hem de video araması yapabilirsiniz.

Arama devam edildikten sonra, alt çubuğun en sağındaki artı düğmesini tıklayın. Açılan menüden, Kaydı Başlat seçeneğini belirleyin.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

OpenBroadcaster'ı Kullanarak Linux'ta Skype Çağrılarını Nasıl Kaydeder

iOS

İOS 10'da Skype Çağrıları İçin Tümleşik Aramayı Kapatma

seyyar

Skype uygulamasını en son sürüme güncelleyin. Aç ve bir çağrı başlat. Arama devam edildikten sonra, artı düğmesine ve açılan menüden Kaydı Başlat'a dokunun.

Skype Kayıt Kuralları

Skype'ta bir çağrı kaydetmeye başladığınızda, ister ses ister video olsun, aramadaki herkes bunu yaptığınız konusunda uyarılır. Kaydı bitirdiğinizde, herkesin bir kopyası gönderilir. Kopya 30 gün sonra kaldırılır.

Kayıt tüm video, paylaşımlı ekranları ve eksiksiz sesi içerecektir.

Yasal Endişeler

Bu özelliği kullanmadan önce, bölgenizdeki yasaların çağrıları kaydetme hakkında ne söylediğini bildiğinizden emin olun. Skype, herkese kayıt olduklarını bildirirken, bildirim yalnızca yasal olması için yeterli olmayabilir. Alıcılar, yalnızca çağrıdan çıkmadıkça bunu kabul eder. Ek olarak, herkesin kabul etmesi durumunda çağrıları kaydetmek yasa dışı olabilir ve kaydedildiğini bilir. Kaydı yasal bir amaç için yapıyorsanız, kaydettiğiniz koşulların daha sonra kullanımınıza izin verdiğinden emin olun.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da Birden Çok Monitör Üzerinde Yağmuru Kaplamalarını Görüntüleme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.