Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/forge/windowsyardim.com/wp-content/themes/napoli/functions.php on line 73
Yer işaretlerini Windows 10'dan macOS'a nasıl eşitleyebilirim? | Windows Yardım

Yer işaretlerini Windows 10'dan macOS'a nasıl eşitleyebilirim?

Birden fazla işletim sistemi kullanmanız gerekiyorsa, bunların sorunsuz şekilde çalışabilmesi için hepsini ayarlamanız biraz zaman alabilir. Verilerinizi senkronize etmenin ve iki sistemin birbiriyle konuşması için bir yol olması gerekir. Windows 10 ve macOS'u aynı anda kullanıyorsanız ve yer işaretlerini Windows 10'dan macOS'a eşitlemek için bir yönteme ihtiyacınız varsa, bunu iCloud üzerinden yapabilirsiniz.

Chrome veya Firefox gibi hem Windows 10 hem de macOS'ta aynı tarayıcıyı kullanıyorsanız, iCloud'a ihtiyacınız yoktur. Her iki tarayıcının da kendi yerleşik ayarları ve veri senkronizasyonu özelliği vardır. Ancak, Windows 10'da Chrome veya Firefox kullanıyorsanız ve yer imlerini macOS'taki Safari ile senkronize etmeniz gerekiyorsa, işi yapmak için bir uzantı / eklentiye ihtiyacınız olacaktır.

Yer işaretlerini senkronize et

Yer imlerini Chrome veya Firefox’tan Safari’ye senkronize etmek için, iCloud Bookmarks uzantısını veya eklentisini yüklemeniz gerekir. Bu eklenti / eklenti Apple tarafından geliştirilmiştir. Eklentinin veya eklentinin çalışabilmesi için iCloud'u Windows'a da kurmanız gerekir.

Windows için iCloud'u yükleyin ve Mac'inizde kullandığınız Apple kimliği ile oturum açın.

Oturum açtıktan sonra, ne senkronize etmek istediğinizi seçin. Yer imlerini hem Chrome hem de Firefox’tan senkronize etmek istiyorsanız, iCloud for Windows panelindeki Yer İmlerinin yanındaki Seçenekler düğmesini tıklayın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Microsoft Edge’de Chrome Yer İmlerini Alma

iOS

İOS ve MacOS'ta iCloud ile İletileri Eşitleme

Uygula'yı tıklayın ve yer imlerinizin senkronize edilmesini bekleyin. Yer işaretlerini tarayıcınızdan Windows 10'da iCloud ile eşitlemek için birkaç dakika verin.

Mac'inize gidin ve Safari'yi açın. Yer imleri panelini Safari'de açın ve senkronize edilen yer imlerinin görünmesi için birkaç dakika bekleyin.

Yer imleri, hala kullanıyorsanız, Internet Explorer’dan da senkronize edilebilir. Opera veya Edge kullanıyorsanız, yer imlerini senkronize etmek için Apple'ın uzantılarını kullanamazsınız. Hangi tarayıcıyı kullanacağınızı değiştiremezseniz, yer imlerini Edge veya Opera’dan veya hangi tarayıcıyı kullanıyorsanız, Chrome veya Firefox’a senkronize edebilecek araçları kullanmayı deneyin.

Aracı kurduğunuzda, yer işaretlerini Windows 10'dan macOS'a eşitlemek için Chrome veya Firefox uzantılarını ve iCloud for Windows uygulamasını kullanabilirsiniz. Yer imlerinin görünmesi biraz zaman alabilir ve bir kez yaptıklarında, iCloud senkronizasyonu ayarlanmışsa ve Safari'de yer imleri için etkinleştirilmişse, bunlara herhangi bir iOS cihazında da erişebilirsiniz.

Unutmayın ki bu yalnızca yer imlerini macOS'ta Safari ile senkronize etmek istiyorsanız. İCloud içermeyen alternatif bir seçenek için, Chrome veya Firefox'ta yer imleri senkronizasyon özelliğini kullanabilir, tarayıcıyı Mac'inize yükleyebilir ve Mac'te imleri Chrome'dan senkronize edebilecek bir araç bulabilirsin. Firefox'tan Safari'ye.

Bir önceki yazımız olan Photoshop, Windows 10'daki Yeni İçerik Menüsü seçeneğine nasıl eklenir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.