Yerel hesaplar için Windows 10'da Hesap kilitleme eşiği nasıl ayarlanır?

Cihazları ister masaüstü ister akıllı telefon olsun kilitlemek için şifreler gerekli hale geldi. Cihazlar için şifreler, özellikle birileri sizi bir şifre girerken izleyebiliyorsa veya bir kaç tahminde bulunmanız ve doğru bulmanız için yeterince iyi bilmeniz durumunda tahmin edilebilir. Buna karşı korunmak için, başarısız oturum açma girişimlerinin hesap kilitleme eşiğini ayarlayarak belirli bir sayıyı geçtikten sonra Windows 10'u kilitleyebilirsiniz. Bu güvenlik önlemi maalesef yalnızca Windows 10'da yerel bir hesap kullanıyorsanız kullanılabilir.

Hesap kilitleme eşiği

Başarısız oturum açma denemelerinden sonra Windows 10'u kilitlemek, hem Grup İlkesi'nden hem de Komut İstemi'nden ayarlanabilecek Hesap kilitleme eşiğini ayarlamayı gerektirir. Grup İlkesi Windows 10 Home'da bulunmadığından, Hesap kilitleme eşiğini Komut İstemi'nden nasıl ayarlayabileceğinizi göstereceğiz, böylece her yerde çalışan bir işleminiz olur.

Hesap kilitleme eşiğini ayarlamak için yönetici haklarına ihtiyacınız olacak.

Komut İstemi'ni yönetici haklarıyla açın ve aşağıdaki komutu çalıştırın. Hesap kilitleme eşiğinin herhangi bir değere ayarlanıp ayarlanmadığını gösterir. Daha önce hiç kurulmamışsa / yapılandırılmamışsa, girişine karşı 'Asla' diyecektir.

net accounts

Eşiği ayarlamak için bu komutu çalıştırın ve sondaki sayıyı, kilitlemeyi tetiklemesi gereken başarısız deneme sayısı ile değiştirin. Aşağıdaki komut on giriş denemesine ayarlayacaktır.

SİZİN İÇİN ÖNERİLEN

, Windows

Windows 10 Yerel / Microsoft Hesabı İçin Unutulan Parolayı Sıfırla

, Windows

Nasıl Yapılır Windows 10 Hatası Dahili Yönetici Hesabı Kullanılarak Açılamaz

net accounts /lockoutwindow:10

Komut, eşik girişi için aynı 'Asla' değerini döndürür ancak net hesaplar komutunu tekrar çalıştırırsanız, henüz ayarladığınız doğru eşiği gösterecektir.

Tek yapman gereken bu. Bunu 0'a sıfırlamak istediğinizde, aynı komutu çalıştırın, ancak sondaki sayı 0 ile değiştirin.

Bu, Microsoft Hesapları ile çalışmadığından sisteminizi güvende tutmanın başka yolları olduğunu da bilmelisiniz. Birincisi, varsayılan olarak bir PIN kullanmayı deneyin ve yalnızca dört sayı yerine alfanümerik olan bir tane kullanın. Birisi PIN'i bir çok defa tahmin edemezse, Windows 10 alternatif bir oturum açma yöntemi kullanmalarını önerecektir. Ek olarak, gerektiğinde Windows 10 PC'nizi uzaktan nasıl kilitleyebileceğinizi öğrenin. Ayrıca, bir Microsoft hesabı için iki faktörlü kimlik doğrulaması ayarlamak, böylece birisinin oturum açması ve Microsoft'un web sitesinde hesap ayarlarınızı değiştirmesi durumunda, oturum açmasının engellenmesi iyi bir fikirdir.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da bir sistem kısayoluyla sistem sesini kapatma / açma başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.